یادداشت

«خون خدا»؛ از تولد تا شهادت امام حسین (ع) / کتابی ویژه نوجوانان

کتاب خون خدا

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ کتاب «خون خدا» شامل ۱۴ داستان کوتاه از تولد تا شهادت امام حسین(ع) است که به قلم محسن نعماء به نگارش درآمده و به مناسبت میلاد امام حسین(ع) نگاهی به این اثر خواندنی داریم.

این کتاب شامل ۱۲۰ صفحه بوده و با قیمت ۵۵۰۰ تومان به همت انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شده است. «خون خدا» اثر مناسبی ویژه نوجوانان است که می‌تواند آن‌ها را با فراز‌های گوناگون زندگی آن حضرت آشنا کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: نوزاد در پارچه‌ای سفید و پاک، پیچیده شده و در کنار اسماء قرار دارد. اسماء آن را بر می‌دارد و به پیامبر(ص) می‌دهد. پیامبر(ص) نوزاد را می‌گیرد. او را می‌بوسد و می‌بوید و در بغل می‌گیرد و به سینه‌اش می‌چسباند. انگار می‌خواهد او را درون قلبش بگذارد. نگاهی به صورت نوزاد می‌کند. چه چهره‌ای! چه جمالی! چه رخساری! چهره‌اش معجونی از سیمای پیامبر(ص) و علی‌بن‌ابیطالب(ع) است. انگار که از رویش، نور خورشید و پرتوی ماه برمی‌خیزد.

پیامبر(ص) به چهره نوزاد و چشم‌های ناز او خیره شده، گویی درون چشمانش بهشت جلوه‌گری می‌کند. نگاه از او بر نمی‌دارد. هرچه نگاهش می‌کند کم است. سیر نمی‌شود. کودک را به سمت صورتش می‌برد و این بار صورتش را به صورت او می‌چسباند. نور چهره هر دو در هم آمیخته می‌شود. انگار که نور مسجد‌الحرام و کعبه در هم ممزوج شده است.

انتهای پیام

2 دیدگاه در “«خون خدا»؛ از تولد تا شهادت امام حسین (ع) / کتابی ویژه نوجوانان

  1. کاربر گفت:

    عالییییییییییییییییی

  2. فروش باتری ماشین گفت:

    امام حسین یه حس عالی از معنویت داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *