دسته‌بندی نشده

از مجموعه کتاب «خداشناسی خردسالان» رونمایی شد

کتاب IMG 0581

از مجموعه کتاب «خداشناسی خردسالان» متشکل از 15 جلد کتاب با موضوع خداشناسی ویژه کودکان و خردسالان به نوشته سید محمد مهاجرانی رونمایی شد.
این مراسم توسط انتشارات کتاب جمکران همزمان با برگزاری نمایشگاه دوسالانه کارنامه تصویرسازی گنجشک های جمکران، در محل نگارستان اشراق شهر قم برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین اخوی، روانشناس کودک و کارشناس مذهبی طی سخنانی با اشاره به ضرورت بیش از پیش کارهای داستانی ویژه کودکان وخردسالان در زمینه خداشناسی، از نویسنده این مجموعه کتاب تقدیر کرد.
این کارشناس مذهبی اظهار داشت:«از منظر روانشناسی آنچه در کودکی در زمینه خداشناسی و ارتباط کودک با ذات احدیت اهمیت دارد، ایجاد احساس علاقه نسبت به خداوند متعال است. همچنین زبان ساده یکی از مهمترین مؤلفه های کتاب مناسب برای خردسالان است که خوشبختانه نویسنده به هر دو مسئله اشراف داشته است.»
در بخش دیگری از این مراسم نویسنده به ایراد سخنانی درباره ویژگی های کتاب کودکان و این کتاب پرداخت.
وی گفت:«طبق پژوهش های بعمل آمده، ذهن انسان ها و بویژه کودکان در محدوده دایره لغاتی که کسب میکند به تأمل و تفکر می پردازد که این امر اهمیت دو چندان کتابخوانی برای کودکان را اثبات می کند.»
وی همچنین افزود:«دلیل اینکه بنده سالهاست کرسی های تدریس و وعظ را رها کرده و در زمینه خداشناسی کودکان فعالیت می کنم، این دیدگاه شهید مطهری است که کمال دین را در اخلاق میدانستند و معتقدم اساساً انسان در صورتیکه خود را تحت اشراف خداوند متعال قرار دهد، رعایت اخلاق و سایر امور دینی برای او آسوده می شود. »

مجموعه کتاب «خداشناسی خردسالان» شامل کتاب های «قلب های مهربان»، «فکر و هوش»، «دنیای رنگارنگ»، «صداها» و … به قلم سید محمد مهاجرانی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده که علاقه مندان می توانند از فروشگاه های معتبر و یا سایت https://ketabejamkaran.ir تهیه نمایند.

https://ketabejamkaran.ir/product/%d9%85%d8%ac%d9%85%d9%88%d8%b9%d9%87-15%d8%ac%d9%84%d8%af%db%8c-%d8%ae%d8%af%d8%a7%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86/feed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *