اخبار

«معبدزیرزمینی» وارد بازار نشر شد

کتاب کتاب معبد زیرزمینی

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کتاب «معبدزیرزمینی» نوشته معصومه میرابوطالبی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

«معبدزیرزمینی» رمانی بر اساس خاطرات مقنی‌ها از جنگ تحمیلی است. خاطراتی که هر چند تاثیر جالب توجهی در عملیات‌فتح‌المبین داشته اما با وجود گذشت بیش از 30 سال از پایان جنگ تحمیلی، ناگفته مانده و نَقل زبان‌ها و محافل نشده است.

شخصیت اصلی رمان جوانی به نام الیاس است. این رمان با کشمکش‌های درونی و درگیری‌های الیاس با اطرافیانش شروع می‌شود. مخاطب را با خود همراه می‌کند و از کمال‌آباد تا خاکریز جبهه‌های جنوب می‌کشاند.

همچنین این کتاب معرف شخصیت شهید «غلام‌حسین رعیت ‌رکن‌آبادی» نیز هست. مقنی یزدی و ساکن قم که تبحر او در حفر کانال باعث می‌شود مورد توجه فرماندهان نظامی در زمان جنگ قرار بگیرد.

در یادداشت پشت جلد کتاب آمده است:

«چند وقت بود سنگ قبر پدر را ندیده بودم. ندیده بودم که از وسط، شکاف خورده و از نوشته‌هایش چیزی پیدا نیست. نسیم خنکی می‌وزید. می‌خواست یادِ مرده‌ها بیندازد که چند روز دیگر پاییز است. مرده‌ها کاری به پاییز ندارند. مرده‌ها روزگار را با خودشان برده‌اند زیر خاک.

هیچ‌کس توی قبرستان نبود. نشستم کنار خاک پدر و پاهایم را ولو کردم. مسخره است که با یک سنگ حرف بزنم، اما کلمات خودشان آمدند.

–   اگه بتونم با حاجی غلام‌حسین برم، اون‌موقع  شاید دایی دست از سرم برداره. شاید صدیقه بفهمه منم آدمم. بابا ببین…

و جای سوختگی را به سنگ نشان دادم.»

این کتاب را می توانید از سایت انتشارات کتاب جمکران به قیمت 33 هزار تومان تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *