اخبار

کمیک استریپ نبردخندق منتشر شد

خبر کتاب نبرد خندق

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کمیک استریپ «نبرد خندق» با موضوع جنگ خندق نوشته «مسعود آذرباد» و با تصویرگری «هادی اسدی» توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

امروزه کمیک استریپ ها و رمان های گرافیکی در فرهنگ رایج کتاب خوانی جهان به پدیده هایی بسیار متداول و تاثیرگذار تبدیل شده اند.

اصلی‌ترین فایده‌ای که این صنعت در نشر جهانی داشته است خلق کاراکتر و معرفی شخصیت‌های داستانی است که به نوعی تاریخ مصرف ندارند و قهرمان یک داستان را در دل متن با تصاویر جای می‌دهد. بسیاری از کارکتر‌ها و شخصیت های معروف جهان از این ابزار برخواستند یا ماندگار شده اند.

نشر جمکران نیز با استفاده از این ابزار و با استفاده از کاراکتر‌های اسلامی و مذهبی دست به تولید کمیک استریپ زده است و اولین کمیک استریپ با شخصیت یگانه اسطوره تاریخ، حضرت علی (ع) با عنوان نبرد خندق از مجموعه کمیک استریپ های نبرد پیامبران را تولید کرده است. انتشارات کتاب جمکران در نظر دارد با تولید این کمیک استریپ ها به قهرمان‌سازی داستان‌های اسطوره‌ای منابع مذهبی بپردازد.

کمیک استریپ نبرد خندق ماجرای جنگ خندق و رشادت های حضرت علی (ع) در این جنگ است. این جنگ که به جنگ احزاب معروف است، در سال پنجم هجری رخ داد و با رشادت های حضرت علی (ع) مسلمانان پیروز میدان نبرد شدند. در این جنگ عمر بن عبدود قوی‌ترین جنگجوی كفار به دست حضرت علی(ع) به هلاكت رسید و پیامبر اكرم(ص) فرمود: اینك همه اسلام در برابر همه كفر ایستاده است.

داستان این کمیک استریپ جذاب و پرهیجان  با تصاویر خلاقانه و حرفه ای توسط هادی اسدی تصویرگر و کارتونیست به نام ایرانی که دارای جوایز متعدد داخلی و بین المللی است همراه شده است.

این اثر جذاب نوشته «مسعود آذرباد» و با تصویرگری «هادی اسدی» توسط انتشارات کتاب جمکران در 42 صفحه و با قیمت 55 هزارتومان وارد بازار نشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *