اخبار

کتاب یخ در بهشت با جلد جدید روانه بازار نشر شد

خبر تجدید چاپ کتاب یخ در بهشت

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، چاپ جدید کتاب  «یخ در بهشت» به دبیری خانم «سیده عذرا موسوی» که شامل یازده داستان از بانوان نویسنده است و به نقش زنان در دفاع مقدس پرداخته است، با طرح جلد و صفحه‌آرایی جدید توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار کتاب شد.

در این مجموعه، زنان شخصیت اصلی داستان‌ها هستند. آن‌ها تنها راوی رشادت‌ها، ایثار و فداکاری رزمندگان نیستند، بلکه خود کنشگر و فعال در این عرصه هستند. درواقع، داستان، داستان آن‌ها است. نکته مهم دیگر درباره این مجموعه این است که این داستان‌ها شاید از بین ۴۰ داستان انتخاب شده‌اند و «خانم سیده عذرا موسوی» دبیر این مجموعه درگزینش آن‌ها سختگیری بسیاری کرده است. موضوع اصلی همه داستان‌های مجموعه، نقش زنان در عرصه دفاع مقدس است.

این مجموعه چند ویژگی برجسته دارد؛ مهمترین آن ها این است که نویسنده همه داستان‌ها، زن هستند و از دریچه دنیای زنانه به جنگ و دفاع مقدس نگاه کرده‌اند و کوشیده‌اند تا به طور دقیق حس و حال زنانه را در داستان ها انتقال دهند. همه این افراد از نویسندگان شناخته شده در زمینه دفاع مقدس هستند.

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

زن پلک نزد تا اشکی که در چشمانش جمع شده بود فرو نریزد. نگاه غمگینی به زن ها کرد که چشم به او دوخته بودند و گفت: «عرب یک مثل دارد که گرگ ظالم بره ی آزاد را دوست ندارد. چه امام حسین نوه ی ختم المرسلین باشد چه عالمی که درس دین می دهد. گرگ به خون تشنه است.»

چاپ سوم این‌کتاب با 135 صفحه و قیمت 27 هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *