اخبار

چاپ 8۰ هزارمین نسخه از کتاب «نخل و نارنج»

خبر نخل و نارنج

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران80 هزارمین نسخه از کتاب «نخل و نارنج» اثر دکتر وحید یامین‌پور به چاپ رسید.

کتاب «نخل و نارنج» اثری شایسته و بسیار قابل توجه، کتابی درباره شیخ اعظم مرتضی انصاری که به صورت رمان و با زبانی سلیس و شیوا به زندگی این شیخ بزرگ پرداخته است. و در کمتر از سه سال از اولین انتشار آن، با استقبالی چشمگیر روبه‌رو شده و به تازگی انتشارات کتاب جمکران هشتادهزارمین نسخه آن را به چاپ رسانده است.

کتابی که اولین کتاب داستانی وحید یامین‌پور است و در آن سراغ زندگی‌نامه یکی از اثربخش‌ترین و شاگردپرورترین علمای جهان تشیع، شیخ اعظم شیخ مرتضی انصاری رفته است و با قلمی شیوا و روان،‌ روایتگری کم نظیر و شخصیت پردازی هنرمندانه به رابطه علمی و سلوکی شیخ انصاری با عارف بزرگ زمانه خودش سیدعلی شوشتری پرداخته است. نخل و نارنج به ظاهر آونگی بین داستان و مستندنگاری است و گویی پیرمرد دویست و اندی ساله دزفولی از آن روزها می‌گوید. خلاصه و مستند و داستانی. کتابی به ظاهر داستانی و درباطن اخلاقی.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

هرکسی راه خودش را خواهد رفت. تو حجت شرعی نداری که راه من را طی کنی.

_ من را از راه طی شده ات باخبر نمی کنی؟

_ هم باخبرت خواهم کرد و هم به آن دعوتت خواهم کرد اما بدان سالک و مسلک یکی است. هرکسی رونده راه خود است و راه، همان نفس است. راه، بیرون از نفس تو نیست که آن را بیابی و بر آن راه بروی. تو در خودت راه خواهی رفت و من در خودمو هر کسی در نفس خود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *