اخبار, دسته‌بندی نشده

«پرتوی از عظمت امام حسین» به روایت آیت الله صافی در کتاب جمکران تجدید چاپ شد

کتاب «پرتوی از عظمت امام حسین(ع)» اثر مرجع عالیقدر تشیع آیت الله صافی گلپایگانی توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ سوم رسید.

این کتاب در چهار بخش سامان یافته: 1- شخصیت و فضایل حسین ‌علیه ‌السلام، 2- بنی هاشم و بنی امیه، 3- علل قیام حسین ‌علیه ‌السلام و 4- نتایج و فواید قیام حضرت ابی عبدالله الحسین‌ علیه ‌السلام.
کتاب «پرتوی از عظمت امام حسین(ع)» حاوی نکات زیر است:
1. در تمام کتاب‌هایی که در تاریخ اسلام و فضایل اهل بیت‌ علیهم‌السلام و احوال صحابه تألیف گردیده، از این واقعه جانسوز یاد شده است که بیشتر این کتاب‌ها به متن حادثه و نقل صورت وقایع پرداخته‌اند اما راجع به فلسفه آن به طور مستقیم وارد نشده‌ اند. این کتاب، متضمن مطالبی از فضایل حضرت سیدالشهداء ‌علیه ‌السلام و تاریخ اسلام در آن زمان و نیز پاره‌ای از علل و نتایج واقعه کربلا می‌ باشد که به صورت تحقیقی و تحلیلی به رشته تحریر درآمده است.
2. از ویژگی‌های مهم کتاب، قلم ساده آن است که علی‌ رغم انتقال مطالب علمی و تحلیلی، مخاطب را از هر طبقه فکری و سطح سواد که برخوردار باشد با اندک مایه علمی، بهره ‌مند می ‌سازد.
3. نکته قابل توجه، استفاده فراوان از منابع عامه و اهل سنت در مستندات است که فهرست منابع اهل سنت با بیش از ۷۰ مورد به همراه نام نویسنده آنها در پایان کتاب درج شده است.
4. پاسخ به برخی از مهم‌ترین شبهات پیرامون قیام امام حسین(علیه السلام) نیز بر غنای کتاب افزوده و سبب آگاهی و معرفت بیشتر خواننده کتاب می ‌گردد.
5. علاوه بر عموم، سخنرانان منابر حسینی‌علیه‌السلام و نیز تاریخ پژوهان اسلامی از مخاطبان ویژه این کتاب هستند که می‌ توانند بهره کافی و وافی ببرند.
6. آنچه که سبب اطمینان به تحلیل ‌ها و نتیجه ‌گیری‌ های کتاب مزبور می ‌شود این است که غالباً مستند به روایات معتبره حتی از منابع اهل سنت و یا به تاریخ صحیح است که آدرس آنها در پانوشت کتاب آمده است که قابل مراجعه و مطالعه است.
«پرتوی از عظمت امام حسین(ع)» در 488 صفحه و با مبلغ 35000 تومان در اختیار علاقه مندان به معارف اهل بیت(ع) قرار گرفته و متقاضیان می توانند برای تهیه کتاب به کتابفروشی های معتبر و یا سایت کتاب جمکران به آدرس https://ketabejamkaran.ir مراجعه نمایند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *