اخبار

«و این‌گونه است زینب» به کتابفروشی‌ها رسید

کتاب اینگونه است زینب

 تاکنون برای معرفی عظمت شخصیت و شناخت حضرت زینب (س) کتاب‌های گوناگونی به رشته تحریر درآمده که یکی از بهترین آنها «خصائص زینبیه» اثر آیت‌الله سید نورالدین جزایری از مجتهدین محقق قرن چهاردهم هجری است.

در راستای یکی از سیاست‌های انتشارات جمکران برای احیاء کتب ارزشمند گذشته «و این‌گونه است زینب» تلخیصی از کتاب «خصائص زینبیه» به چاپ رسید.

«خصائص زینبیه» معروف‌ترین کتاب سیدنورالدین جزایری از زمان نگارش مورد اقبال علما و عموم مردم قرار گرفت و چاپ‌ها و ترجمه‌های مکرری را تجربه کرد. نویسنده خوزستانی کتاب سعی داشته در راستای ارادت عمیق و عالمانه خود، تصویر درستی از مقام شامخ و بی‌بدیل حضرت زینب کبری سلام الله علیها به رشته تحریر درآورد و نگاه محدود و معیوب تک بعدی به حضرت زینب را اصلاح کند.

وی در این نوشته، ۴۰ خصیصه از آن مخدره را برای خوانندگان بازگو کرده است. این کتاب با هدف ایجاد تصویری درست از پیام‌آور کربلا و زدودن مطالب ناصحیح و ضعیف در کتب مقتل درباره حضرت زینب (س) نگاشته شده و تأئید و تقریظ علمای طراز اول آن زمان، اهمیت کتاب را دوچندان کرد.

تلخیص و بازآرایی و متناسب سازی متون با ادبیات و نیاز امروز و همچنین بهینه سازی عبارت پردازی‌های نامأنوس «خصائص زینبیه» از اهداف نگارش کتاب «و این‌گونه است زینب» است؛ به نحوی که برای جوانان منبعی مناسب و جذاب در مطالعه شناخت حضرت زینب (س) خواهد بود و برای ارادتمندان به فرهنگ و قهرمانان عاشورا، شناختی چند بُعدی نسبت به حضرت زینب س ایجاد خواهد کرد.

کتاب «… و این‌گونه است زینب» جدیدترین اثر انتشارات کتاب جمکران در ۲۵۶ صفحه به کتابفروشی‌ها رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *