اخبار

نشست رونمایی و بررسی «من خانواده ام را دوست دارم»

با حضور نویسنده، تصویرگر، گرافیست و روانشناس مهمان نشست رونمایی و بررسی «من خانواده‌ام را دوست دارم» برگزار شد.

«علی باباجانی» نویسنده باسابقه کودک‌ونوجوان درباره انگیزه‌اش از تألیف «کتاب من خانواده‌ام را دوست دارم» گفت و هدفش را آشنا ساختن کودکان امروز با بستگان سببی و نسبی دانست. باباجانی چند خطی از کتابش را هم برای حضار خواند.

از اتفاقات جالب این نشست حضور فرزندان، برادزادگان و خواهرزادگان علی باباجانی نویسنده کتاب بود. این کودکان با حضورشان گرمی خاصی به نشست داده بودند و به تعبیری فلسفه کتاب را گوشزد می‌کردند.

محمد شاطری روانشناس بالینی و مشاور گفت ضروری است که کودک بداند در خانواده چه جایگاهی دارد و دیگران چه نسبتی با او دارند. وی در ادامه هشدار داد که اصلاً رویکرد درستی نیست که این روزها هر شخص غریبه‌ای را به کودکانمان خاله و عمو معرفی می‌کنیم. این رفتار خطرساز است.

نوشین بیجاری تصویرگر، کتاب را بسیار پرشخصیت دانست و گفت تجربه‌ای جدید بود و مانند دیگر کتاب‌ها نبود که تصویرگر بخواهد بر اساس متن تصاویری بکشد؛ بلکه کتاب پر بود از توضیحات و حاشیه‌ها و چالش‌های تصویری.

حمیده سلیمانی گرافیست کتاب هم از ویژگی‌های صفحه‌آرایی این کتاب گفت و اینکه چون می‌خواست تصاویر کتاب ارتباط بهتری با کودکان برقرار کند، از تکنیک کولاژ استفاده کردند.

در انتهای این نشست حاضران تابلوی پوستر کتاب «من خانواده‌ام را دوست دارم» را امضا کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code