اخبار

«نشانی گنج» به کتابفروشی‌ها آمد، ماجرای بمباران هوایی قم در جنگ

کتاب گنج پیدا شد

کتاب «نشانی گنج» نوشته فاطمه بهبهانی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کتاب «نشانی گنج» نوشته فاطمه بهبهانی به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران با مشارکت ستاد ملی کنگره شهدای استان قم منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب برای نوجوانان نوشته شده و به ماجرای بمباران خیابان آذر شهر قم و شهادت خانواده قربانیان در این بمباران می‌پردازد.

کتاب پیش‌رو از زاویه دید «رضا قربانیان» پسر نوجوان خانواده قربانیان که بر حسب اتفاق از بمباران جان سالم به در برده و با وجود سن کم باید بار مصیبت از دست دادن خانواده را به دوش بکشد، ماجرا را روایت می‌کند و مخاطب را با خود به دهه شصت برده و در حال و هوای آن روزها با رضا همراه می‌کند.

«نشانی گنج» شامل ۱۱ فصل از خاطرات رضا قربانیان از روزهای آخر سال ۱۳۶۶ و بهار سال ۱۳۶۷ و ماه‌های پایانی جنگ و افزایش حملات هوایی به شهر قم است.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

«خورشید وسط آسمان بود. راننده‌ها کلافه و خسته، لودرها را خاموش کردند و از آن‌ها پایین آمدند. وقت نماز و ناهار شده بود. قیافه دایی درهم بود. ناآرام و نگران به نظر می‌رسید. صورتش زیر آفتاب سوخته بود. طوری خودش را در کنارم پهن کرد که مشتی خاک با نشستنش بلند شد. رویم را به طرفش برگرداندم. خواستم کمی دلداری‌اش بدهم تا خستگی از تنش بیرون برود. دیدم تمام بدنش را روی زمین پهن کرده. انگار که زیرش فرش پهن شده باشد.

با خودم فکر کردم که چرا دایی اینقدر برای پیدا کردن چند تکه نشانی گنج، عتیقه‌جات و یا کتانی من، نگران است؟ واقعاً به دنبال چه چیزی بود؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *