اخبار

«مسیح اسلام» رونمایی شد: داستان‌هایی از فضائل امام علی (ع) در منابع اهل سنت

خبر کتاب مسیح اسلام

به گزارش روابط عمومی انتشارات جمکران، علی قهرمانی نویسنده‌ای است که با تسلط و مطالعه دقیقش بر منابع دست اول تاریخی، روایتی داستانی برای عموم مردم از تاریخ اهل‌بیت (ع) ارائه می‌کند.

«فاطمه علی است»، (کتابی داستانی در حوزه سبک زندگی)، تجربه‌ گذشته قهرمانی با انتشارات کتاب جمکران بود. کتابی که با استقبال بسیار خوب مخاطبان رو به رو و ۳۰ هزارمین نسخه آن به چاپ رسید.

علی قهرمانی و کتاب جمکران در آستانه عید غدیر، «مسیح اسلام» را رونمایی و روانه بازار نشر کردند. این کتاب ۲۰۰ صحفه‌ای حاصل تلاش چندین ساله نویسنده و مطالعه، تحقیق و پژوهش او از ۳۰۰ منبع اهل سنت بوده است.

«مسیح اسلام» عرض ارادتی است به ساحت مولا امیرالمومنین علیه‌السلام و ذکر فضائل وصی رسول خدا در منابع اهل سنت است.

رونمایی از کتاب مسیح اسلام

در مراسم رونمایی این اثر که در مسجد مقدس جمکران و با حضور حجت‌الاسلام حسین آبادی معاون فرهنگی این مسجد برگزار شد، قهرمانی نویسنده کتاب با اشاره به ویژگی‌های «مسیح اسلام» گفت: این کتاب  به خرده روایت‌های داستانی مربوط به دوران صدر اسلام می‌پردازد، به دوران محمد (ص) و علی (ع). زمانی که علی سیزده ساله به عنوان جانشین پیامبر (ص) انتخاب می‌شود و بیست سال بعد در غدیر خم و حجة الوداع، نبی مکرم اسلام رسالتش را با خبر جانشینی آن حضرت تکمیل می‌کند.

وی افزود: کتاب گام به گام در قالب روایات و داستانک و با بیانی ساده و قابل فهم به بیان فضائل مولا علی علیه السلام در منابع اهل سنت می‌پردازد.

قهرمانی نویسنده کتاب، استفاده مناسب و متقن از منابع شیعه و سنی، رویکرد تقریبی و وحدت بخش حول محور امام علی علیه‌السلام و همچنین قلم تاریخی اما خوش‌خوان، «مسیح اسلام» را وجه تمایز آن خواند و کتاب را قابل تأمل و خواندنی برای عموم محبان و عاشقان مولا دانست.

خوانش قسمت‌هایی از کتاب توسط حاج عباس حیدرزاده و شاعران آیینی سیدجواد شرافت و سید احمد علوی از دیگر بخش‌های مراسم رونمایی مسیح اسلام بود.

همچنین مراسم جشن امضای کتاب با استقبال بسیار خوب زائران و علاقه‌مندان برگزار شد و حاضران به تبادل نظر و گفت‌وگو در خصوص «مسیح اسلام» با نویسنده پرداختند.

این کتاب در ۲۰۰ صفحه، با دو جلد شومیز و سخت و با قیمت ۳۰ هزار تومان روانه بازار شد. در ایام عید غدیر این اثر با ۳۰% تخفیف در سایت کتاب جمکران عرضه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *