اخبار

«فاطمه علی است» به چاپ بیست و چهارم رسید

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، مقامات معنوی فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) در شمار برترین مقامات معنوی آحاد معدودی از بشریّت است. ایشان معصومند؛ عصمت، ویژه معدودی از برگزیدگان الهی در میان آحاد بشر است و این بزرگوار از آن جمله است.

با توجّه به این واقعیّت که این زن مسلمان و مجاهدِ فی سبیل الله تنها حدود ۱۸ سال سنّشان بوده، دارای مرتبه عالی از معنویّت که در ردیف اولیا و پیامبران و مانند اینها قرار می‌گیرد و از سوی فرستادگان الهی «سیّدة نساءالعالمین» نام می‌گیرد. در کنار این مقام معنوی بُروز خصلت‌های برجسته و کارکردهای مهم در زندگی شخصی این بانوی بزرگوار هرکدام یک درس است. مجاهدت، شوهرداری، فرزندداری و حضور او در مهم‌ترین عرصه‌های حیات یک انسان چه در دوران نوجوانی و کودکی، چه در دوران بعد از ازدواج هرکدام یک درس است برای همه بشریّت. در زندگی فاطمه زهرا باید دقیق شد، با نگاهی نو آن زندگی را شناخت، فهمید و به معنای واقعی کلمه آن را الگو قرار داد.

کتاب «فاطمه علی است» با تمرکز روی سبک زندگی مشترک حضرت زهرا (سلام الله علیها) و امیرالمؤمنین (علیه السلام) در قالب داستانک‌هایی در چهار فصل نوشته شده است. فصل اول دوران تولد و کودکی دو بزرگوار و فصل دوم دوران ازدواج و زندگی مشترک آن دو، فصل سوم اتفاقات زندگ خانوادگی و تربیت فرزند آن عزیزان بیان شده و در فصل آخر زندگی حضرت امیر (علیه السلام) در فراق همسر گرامی‌اش. این کتاب که با سبکی جدید به روایت نقل‌های تاریخی پرداخته و در انتشارات کتاب جمکران چاپ شده با استقبال مخاطبان مواجه شده، اخیرا به چاپ بیست و چهارم رسیده است.

کتاب فاطمه علی است نوشته علی قهرمانی است که کتاب پرفروش «مسیح اسلام» را نیز در کارنامه نویسندگی‌اش دارد. این کتاب در ۱۸۷ صفحه و حاوی ۱۷۶ داستانک از زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت علی علیه السلام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code