اخبار

«سفیر دوازدهم» روانه بازار نشر شد

سفیر دوازدهم

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران در آستانه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام و آغاز امامت حضرت حجت عجل الله رمان نوجوان «سفیر دوازدهم» نوشته «زینب امامی نیا» توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و روانه بازار نشر شد.

سازمان وکالت، شبکه ارتباطی شیعیان خاص با امام معصوم(ع) بوده که از زمان امام صادق علیه السلام شکل گرفته  تا پایان غیبت صغری ادامه داشته است. این سازمان به دلیل خفقان و سرکوب شدید خلفا بنی العباس علیه شیعیان و علویان، فعالیت پنهانی داشته و  درپیشبرد اهداف ائمه و حفظ و حراست عقاید شیعه نقش بسزایی ایفا کرده است.

زینب امامی نیا با پرداختن به سازمان وکالت و با محوریت نوجوانی به نام رضاداد، به اتفاقات و حوادث سال های آخر امامت امام حسن عسکری(ع)می پردازد.

رضا داد پسر نوجوانی است که برای رساندن وجوهات و امانات مردم به امام حسن عسکری(ع) و نیز در پی یافتن خبری از پدر گمشده اش که از وکلای امام بوده، راه سفر از قم به سامرا را پیش می گیرد. رضاداد و همراهانش وقتی به سامرا می رسند که امام حسن عسکری(ع) به شهادت رسیده و آنان سرگشته و حیران به دنبال جانشین امام و امام زمان خویش می‌گردند.

این کتاب با قلمی روان و ماجراهایی جذاب در قالب رمان، نوجوانان را با  فضای سراسر اختناق و ظلم  جور خلفا نسبت به امام (ع) و یارانش آشنا می سازد و مخاطب را با حال و هوای پادگان نظامی سامرا و تدابیر شدید امنیتی نسبت به امام حسن عسکری علیه السلام، ارتباط شیعیان با امام علیه السلام (از طریق مکاتبات و توقیعات وکلا)، و آغاز امامت حضرت حجت عجل الله همراه می سازد.

«سفیر دوازدهم در 190 صفحه، و با قیمت 38000 تومان در انتشارات کتاب جمکران چاپ و منتشر گردید. این کتاب در ایام شهادت امام حسن عسکری علیه السلام و آغاز امامت حضرت ولیعصرعجل الله با 30% تخفیف در پایگاه کتاب جمکران قابل دریافت می باشد

بریده ای از کتاب :

رضا هم دست به کمر طول عرض کوچه را می‌پیمود و با  خودش حرف می‌زد و حرفهایی را که باید به جانشین امام می گفت، با خودش تکرار می کرد. برای لحظه ایی مکث کرد. انگار که چیزی یادش بیاید سری تکان داد و بعد پیش امان رفت و از او خواست که منتظرش بماند تا او به جایی برود و برگردد. رضاداد مسیر راهی را که امده بود و در آن مسیر مردی لنگان و بیچاره را دیده بود رفت به امید اینکه مرد سلیمان باشد. تمام کوچه هایی که به منزل امام منتهی می شد را گشت. اثری از سلیمان یا همان مرد بیچاره نبود. برگشت. هنوز به کوچه جعفر نرسیده بود که مردی با هیکلی درشت و محاسنی جو گندمی راه رضاداد را سد کرد. رنگ از چهره رضاداد پرید.  بدنش سرد شد. مثل تکه ایی یخ که روی آب شناور است. احساس بی وزنی می کرد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *