اخبار

«سر بر دامن ماه» درباره مادربزرگ امام زمان (عج) به چاپ رسید

خبر انتشار سر بر دامن ماه
به‌مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت حجت (عج) رمان «سر بر دامن ماه» زندگی‌نامه داستانی بانو حُدیث، مادربزرگ امام زمان (عج) نوشته فاطمه دولتی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، به‌مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت حجت (عج) رمان «سر بر دامن ماه» زندگی‌نامه داستانی بانو حدیث، مادربزرگ امام زمان (عج) نوشته فاطمه دولتی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

خانم فاطمه دولتی که پیش از این رمان «من برمی‌گردم» را با موضوع زنان رجعت‌کننده در انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسانده بود، در اثر جدیدش به سراغ یک بانوی نمونه رفته است. بانویی که در دوران خلیفه عباسی و عصرحیرت که وضع شیعیان به شدت سخت شد و هر روز ادعایی در رابطه با جانشینی امام یازدهم بالا می‌گرفت با اراده‌ای پولادین مقابل عباسیان و فرزندش جعفر ایستاد و اجازه نداد آنان ریشه شک را آبیاری کنند و کمر به نابودی اعتقادات شیعیان ببندند.

این بانوی نمونه «بانو حُدیث» همسر امام هادی(ع)، مادرِ امام حسن عسکری(ع) و جده قائمِ آل محمد(عج) است.

داستانِ این رمان، داستانِ زندگی «جده» است و در خلال زندگی این بانوی بزرگوار، زمانه و عصر امام هادی(ع)، امام حسن عسکری(ع) و دوران به امامت رسیدن حضرت حجت(عج) روایت می‌شود.

در قسمتی از کتاب می خوانیم:
قبیحه، که تاکنون آرام است، برمی‌خیزد، نوزاد را به دستِ کنیزش می‌دهد، در چشم‌هایش برق شادی نمی‌بینم، جا خورده اما خود را نمی‌بازد: «چون زبیده باشم که پایان عمرم را در تنهایی و بی کسی و فقر بگذارنم؟ هرگز چنین نخواهد شد. به والله که پسرم را به تخت می‌نشانم و تا آخرین نفسم بانوی این قصر خواهم بود. این را بدان آنکه بر حق است، بر تخت هم هست. خدای من و تو یکی‌ست. چه شده که مولای من متوکل چنان در رأس است و مولای تو اباالحسن چنین در پستو و حاشیه؟ من مایلم در کنارِ خلیفه مسلمین بایستم نه چون تو همسرِ مردی باشم که برای رسیدن به حکومت و خلافت، دست به شمشیر نمی‌برد.»

سری به افسوس تکان می‌دهم برایش و پاسخ می‌دهم: «به چه حرف پا می‌فشاری؟ به حرف باطل؟ زندگی در زیرِ سایه عباسیان ننگ است. حکومت و خلافت و ثروت، مقام کوچکی‌ست برای مولای من؛ که اگر بخواهد و اراده کند هر چه هست در این خاک و برای اهل خاک، برای اوست.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *