اخبار

«زینت دوش نبی» منتشر می‌شود

کتاب با امام حسین از زبان اهل سنت

کتاب «زینب دوش نبی» نوشته محمود سوری که شامل داستانک‌هایی درباره حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) است توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، امام حسین (علیه السلام) هم امام شیعیان است و هم امام اهل سنت و یکی از منابع وحدت مسلمانان که نزد اهل سنت نیز از احترام و ارزش بالایی برخوردار است.

شهادت امام حسین (علیه السلام) از بزرگترین مصیبت‌ها در تاریخ اسلام است و اهل‌سنت هم به این مطلب اذعان دارند. آنان به امام حسین (علیه السلام) افتخار می‌کنند و مصیبت ایشان را بزرگ می‌دانند و معتقدند شهادت امام نمونه‌ای از فداکاری و دفاع از حق و تلاش ایشان برای احقاق حق از ظالمان است و بهترین دلیل بر این مسئله روایاتی است که در کتب اهل سنت در مورد مناقب و فضائل امام حسین (علیه السلام) روایت شده است.

کتاب «زینب دوش نبی» نوشته محمود سوری با نگاهی به منابع کهن اهل‌سنت و اغلب از منابع قبل از قرن پنجم هجری و در قالب داستانک‌هایی به زندگی امام حسین علیه السلام از تولد تا شهادت پرداخته است.

این کتاب که به زودی در انتشارات کتاب جمکران به چاپ می‌رسد در ادامه سبک کتاب‌های پرفروش و پرمخاطبی چون «فاطمه علی است» و «مسیح اسلام» نوشته شده است. داستانک‌هایی جذاب که به سبک زندگی و سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌پردازد. سبکی که قرار است انتشارات کتاب جمکران آن را ادامه دهد و داستان زندگی سایر معصومان را نیز منتشر کند.

محمود سوری دکترای معارف اسلامی دانشگاه علامه و مسئول نسخ خطی مرکز پژوهشی دایرة المعارف علوم عقلی اسلامی و سرویراستار انتشارات کتاب جمکران است که پیش از این کتاب «و اینگونه است زینب» را برای این ناشر بازنویسی کرده است؛ کتابی که بازنویسی خصایص زینبیه از سید نورالدین جزایری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *