اخبار

رونمایی از کتاب «چاپید شاه» به مناسبت ایام دهه فجر

خبر رونمایی چاپید شاه

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، در ایام دهه فجر و جشن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انتشارات کتاب جمکران از کتاب چاپید شاه (اندر احوالات امانت‌داری و مملکت داری پهلوی ها) رونمایی کرد.

این مراسم با حضور نویسنده اثر، خانم سپیده انوشه، دست اندرکاران تهیه کتاب و دو تن از چهره های مبارز ایام پیروزی انقلاب اسلامی دکتر اسماعیل ‌با و آقای شجاع فرد روز پنج شنبه 14بهمن در روز میلاد امام باقر (ع) در مسجد مقدس جمکران و در فروشگاه خانواده و سبک زندگی برگزار شد. کتاب ارزشمندی که جمعی از نویسندگان و پژوهشگران گرد هم آمدند تا این کتاب پژوهشی را با زبان ساده و طنز برای عموم به عرصه چاپ برسانند.

در این مراسم دکتر طبا از فعالین انقلابی، از چاپ این کتاب که با استفاده از تصاویر گزارشی اطلاعاتی از دوران پهلوی به مخاطبان می دهد تقدیر و تشکر کرد و چنین کتاب هایی را برای نسل امروز ضروری دانست. او با تاکید بر سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر غیرت دینی به بیان خاطراتی از قیام 19 دی پرداخت و منشا قیام 19 دی را که منجر به 22 بهمن شد بحث غیرت دینی معرفی کرد و آن را زمینه ساز انقلاب دانست.

سپس آقای شجاع فرد از آخرین روزهای منتهی به انقلاب و ضبط و پخش اعلامیه ها و سخنرانی های امام از فرانسه و نوفل لوشاتو و حضورشان در کنار امام در مدرسه علوی خاطراتی را بیان کردند.

پس از آن خانم انوشه نویسنده کتاب از دغدغه نوشتن چنین اثری و سختی ترکیب زبان طنز با تاریخ صحبت کرد و گفت: هدف از نوشتن این اثر دادن اطلاعات و آمار به نسل امروز است تا صرف بیان زمخت تاریخ نباشد. وی افزود: آنچه در این کتاب تلاش شده انجام شود درباره ارتش پهلوی اطلاعات درستی داده شده و درباره مواردی که گفته می شود جزو محسنات پهلوی هاست برای نسلی که آن دوران را ندیده و اکنون توسط شبکه های ماهواره ای با آن دوران آشنا می شود حقایق گفته شود.

در پایان مراسم نیز مهمانان برنامه یادبود کتاب را امضا کردند و هدایایی برای تقدیر و تشکر از زحماتشان به آنها اهدا شد.

 

مستند روایی چاپید شاه به دوران حکومت پهلوی اول و دوم می پردازد. در این کتاب ارزشمند که با عکس های مستند و تصویرسازیی های جذاب همراه است، تمام اتفاقات آن دوران روایت می شود. یکی از ویژگی های مهم کتاب نثر روان، جذاب و شیرین است که مخاطب را به با خود همراه می کند. در پایان هر فصل نیز در قالب اینفوگرافی‌هایی نکات مهم و کلیدی هر فصل توضیح داده شده است. این کتاب در 176 صفحه و به قیمت 110000 تومان به تازگی وارد بازار کتاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code