اخبار

تقدیر از بانوان عرصه فرهنگ و ادب کتاب جمکران

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن به‌منظور تجلیل و تقدیر از بانوان عرصه فرهنگ و ادب، عصرانه ادبی بانوان اهل قلم کتاب جمکران برگزار شد.

در این جلسه که با حضور تولیت محترم مسجد مقدس جمکران حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان و بیش از ۱۲۰‌ نفر از بانوان نویسنده، ویراستار، تصویرگر و همکار انتشارت کتاب جمکران از استان قم و شهرهای اطراف برگزار گردید ابتدا بانوان به معرفی خود و آثارشان برای انتشارات کتاب جمکران پرداختند. و پس از آن تولیت محترم غزلی که خودشان در سال 1347 سروده بودند در رسای حضرت زهرا (س) برای جمع خواندند و سپس خاطراتی از امام خمینی (ره) در تجلیل از مقام زن بیان کردند و از حضور پررنگ و معجزه‌آسای بانوان در تمامی عرصه‌های نهضت و انقلاب تقدیر و تشکر کردند.ایشان ضمن ابراز خوشحالی از همکاری چنین جمع کثیری از بانوان در عرصه نویسندگی از آنان خواستند در زمینه همکاری خاص با انتشارات مسجد جمکران محتوا و هدف اصلی نویسندگی برای چنن انتشاراتی را مسئله معرفت به امام زمان (عج) قرار داده و درباره شخصیت‌های فراوان و مهم مرتبط با امام زمان (عج) داستان‌های متنوع و جذاب بنویسند. حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تولیت محترم مسجد مقدس جمکران در بخشی از صحبت های خود خاطرنشان کردند: خداوند در قرآن یک الگو قرار داده برای تمامی کسانی که ایمان آورده‌اند. در کل تاریخ بشر، یک زن را مثل زده: آسیه، ‌که نشان می دهد زن دارای چنان ظرفیتی است به نقطه اوجی برسد که الگو و اسوه در طول تاریخ عالم برای همه انسان ها بشود. من سال‌هایی که در بنیاد شهید بودم نقشی که زن‌ها ایفا کردند را در حد معجزه دیدم. چه در نهضت چه در دفاع مقدس تا به امروز. تبریک موفقیت‌ها و سپاس‌گزاری از همکاری با مسجد جمکران که متفاوت‌ترین خانه خداست و توحیدی‌ترین مسجد است، پیوند و خدمت‌گزاری در این مسجد طبعاً ارزش خاصی دارد.سخنران دیگر این برنامه جناب آقای دکتر محمد حسنی، مدیرعامل انتشارات کتاب جمکران بودند. ایشان، ضمن تشکر از حضور و همکاری این بانوان در طول این سال‌ها با انتشارات جمکران به استقبال نظرها و انتقادات رفتند و تک‌تک به مشکلات آن‌ها رسیدگی کردند.

پس از آن برخی از نویسندگان به بیان دیدگاه‌های خود و انتقاداتشان از مجموعه پرداختند و از اینکه این انتشارات ضمینه‌ای برای همکاری بانوان فراهم کرده و چنین جلساتی برگزار می‌کنند و گوش شنوایی برای انتقادات دارد و آن‌ها را اجرا می‌کند تقدیر و تشکر کردند. در آخر جلسه به هر یک از بانوان هدایایی برای تقدیر از زحماتشان اهدا شد و با عکسی یادگاری از مجموعه نویسندگان جلسه به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *