Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

مثبت هفده

گپی ساده پیرامون زیباترین نیاز زندگی

نویسنده: رضا اخوی . همکار هنری: مهدی فراهانی ثابت , فریدالدین ملایی . ناشر: کتاب جمکران .


90/000 ریال 81/000 ریال

0 out of 5

یکی از اساسی ترین نیازهای انسان ارتباط با خالق هستی است و در تمام ادیان و آیین های مختلف، اعمالی برای رفع این نیاز ضروری در نظر گرفته شده و در این میان دین مبین اسلام با تأکید بر انجام نماز و اهمیت آن در صدد ارتقای انسان به مقام خلیفة اللهی است.

کتاب مثبت هفده تلاشی است برای آشنا کردن نوجوانان و جوانان با جایگاه نماز و کارکردهای مختلف آن و با استفاده از ادبیات روز به ویژه مفاهیم کلیدی رایانه، 45 حدیث درباره نماز را مورد بررسی قرار داده است.

توضیحات

مثبت هفده

یکی از اساسی ترین نیازهای انسان ارتباط با خالق هستی است و در تمام ادیان و آیین های مختلف، اعمالی برای رفع این نیاز ضروری در نظر گرفته شده و در این میان دین مبین اسلام با تأکید بر انجام نماز و اهمیت آن در صدد ارتقای انسان به مقام خلیفه اللهی است.

کتاب مثبت هفده تلاشی است برای آشنا کردن نوجوانان و جوانان با جایگاه نماز و کارکردهای مختلف آن و با استفاده از ادبیات روز به ویژه مفاهیم کلیدی رایانه، ۴۵ حدیث درباره نماز را مورد بررسی قرار داده است.

برشی از کتاب:

برخی چیزها لب مرزی و درخطر سقوط هستند ؛ مانند بسیاری از بازی های رایانه ای که با کوچکترین بی دقتی و اشتباه، پیام «شما باختید » یا همان «گیم اوُِر » معروف ظاهر میشود. محدوده لب مرز کشورها هم چنین است که با کوچکترین قدم گذاشتن و ورود به محدوده آنان، زندگی انسان به خطر می افتد، با این تفاوت که اینجا دیگر مثل بازی رایانه ای نمیتواند دوباره از اول شروع کند! یا موقع خنثی کردن بمب هم رعایت چنین حساسیت و دقتی نیاز است، تا آخرین جمله زندگی اش این نباشد: این سیم آخری رو که قطع کنم تمومه! در آموزه های دینی نیز برخی چیزها از چنین حساسیتی برخوردارند و ترک آن، همانند حرکت روی لبه مرز است که با بی دقتی، خطر سقوط و سوختن ایمان وجود دارد؛ از این رو پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «ترک نماز، فاصله و مرز بین ایمان و کفر است.» و فرمود: «میان مسلمان و کافر فاصله اى جز این نیست که نماز واجب را عمدا ترک کند یا آن را سبک شمارد و نخواند».

توضیحات تکمیلی

وزن100 g
نوبت چاپ

پنجم

سال انتشار

1398

قطع کتاب

رقعی

تعداد صفحه

79

زبان کتاب

فارسی

شابک

978-964-973-366-1

نوع جلد

جلد معمولی

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم