Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

شصت پرسش اعتقادی

جواب‌هایی کودکانه به سوال‌های اعتقادی

نویسنده: سید رضا طباطبایی . همکار هنری: حسن کریمی . ویراستار: رامین باباگل‌زاده . ناشر: کتاب جمکران .


280/000 ریال 252/000 ریال

0 out of 5

فراموش نکنیم که بالاترین تکلیف پدر و مادر، تربیت فرزندان صالح است و حساسیت آموزه ها درباره فرزندان (حتی در اوان تولد آن ها) آن قدر زیاد است که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: در بدو تولد نوزاد، نغمه ی توحید با گفتن اذان و اقامه در گوش نوزاد زمزمه شود.
و نیز در روایتی دیگر فرمودند: العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر؛ آموزه هایی که در کودکی به فرزندانتان می دهید، مانند کنده کاری و حکاکی در سنگ، ماندگار است.

کتاب شصت پرسش اعتقادی به سوالات اساسی کودکان در زمینه مسائل اعتقادی پاسخ می‌گوید؛ سوالاتی که نویسنده با بیانی ساده و کودکانه پاسخ داده است، بارها و بارها از سوی این نسل، در تمام دوره‌های زمانی مطرح شده و پیشرفت‌های تکنولوژی هم تاثیری در تغییر شکل آن نداشته است. هر کودکی در دوره‌های مختلف سنی، این قبیل سوالات را از پدر و مادر خود می‌پرسد و به تعبیری، ناخواسته آنها را درگیر چگونه پاسخ دادن به این سوالات می‌کند. مهمترین ویژگی که در این کتاب به چشم می‌آید، مختصر و مفید بودن پاسخ‌ها و همچنین، سطح بندی مطالب برای مخطب‌های مختلف است.

توضیحات

شصت پرسش اعتقادی

کتاب شصت پرسش اعتقادی به سوالات اساسی کودکان در زمینه مسائل اعتقادی پاسخ می‌گوید. سوالاتی مانند:

خدا چه شکلیه؟؛ چرا خدا رو نمی‌بینیم؟؛ خدا کجاست؟؛ خدا از چه وقت بوده؟؛ پدر و مادر خدا کیه؟؛ چرا خدا بعضی از حاجتامونو نمیده؟؛ هدف خدا از آفریدن ما چی بود؟؛ چرا باید از خدا بترسیم؟؛ چرا خدا مادر بزرگ رو خوب نمی‌کنه؟؛ چرا خدا بابابزرگو ازمون گرفت؟؛ اگه نماز نخونیم، چی میشه؟؛ چرا خداوند بعضی‌ها رو ناقص‌الخلقه به دنیا میاره؟؛ چرا خدا بعضی‌ها رو به جهنم میبره؟؛ من دوست ندارم پیر بشم؛ وقتی می‌میریم کجا میریم؟ چرا خدا شیطون رو آفرید؟؛ و بسیاری از پرسش‌های دیگر کودکان درباره خدا، فلسفه خلقت، علت بیماری‌ها، تقدیر، مرگ و … که حتی ممکن است سوال بزرگسالان هم باشد.

سوالاتی که نویسنده با بیانی ساده و کودکانه پاسخ داده است، بارها و بارها از سوی این نسل، در تمام دوره‌های زمانی مطرح شده و پیشرفت‌های تکنولوژی هم تاثیری در تغییر شکل آن نداشته است. هر کودکی در دوره‌های مختلف سنی، این قبیل سوالات را از پدر و مادر خود می‌پرسد و به تعبیری، ناخواسته آنها را درگیر چگونه پاسخ دادن به این سوالات می‌کند. مهمترین ویژگی که در این کتاب به چشم می‌آید، مختصر و مفید بودن پاسخ‌ها و همچنین، سطح بندی مطالب برای مخطب‌های مختلف است.

 

تایید شده سامانه کتاب رشد آموزش و پرورش

 

تقدیر شده کتاب سال حوزه ۱۳۹۶

برشی از کتاب:

ـ خدا کجاست؟

* خدای مهربون همه‌جا هست و از همه‌کس و همه‌چیز به ما نزدیک‌تره. خدا هم در آسمون، هم در زمین، هم پیش تو، هم پیش من، هم توی دنیا و هم توی بهشته.

ـ مگه می‌شه که همه‌جا باشه؟!

* ازت یه سؤال می‌پرسم: هوا کجاست؟

ـ همه‌جا.

* درسته؛ هم این‌جا، هم تو آسمون، هم اون طرف دنیا. البته دقت کن، درسته که گفتیم هوا همه‌جا هست و خدا هم همه‌جا هست، ولی خدا مثل هوا نیست. این مثال رو برات گفتم تا بهتر بفهمی. خداوند با همه‌کس و همه‌چیز فرق داره و همه‌جا هم هست؛ حتی جایی که هوا نمی‌تونه باشه، مثل فضا، قلب و فکرِ ما.

حالا اگه خداوند همه‌جا نباشه، پس چه کسی از نیازهای بنده‌ها خبردار می‌شه و غذای همۀ موجودات رو، حتی مورچه‌هایی که در دل صخره‌ها هستن یا ماهی‌هایی که در زیر دریاها شنا می‌کنن یا پرندگانی که در آسمونا پرواز می‌کنن، بهشون می‌رسونه؟ اگه خدا همه‌جا نباشه، پس چطوری می‌تونه دعای همه رو هر جای دنیا که باشن، بشنوه؟ خداوند حتی در قلب مهربون تو هم هست. می‌دونی از کجا می‌دونم؟

ـ از کجا؟

* چون تو خدای مهربون رو دوست داری؛ پس خدای مهربون در قلب تو هم جا داره.

 

توضیحات تکمیلی

وزن250 g
شابک

978-964-973-442-2

نوع جلد

جلد معمولی

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

230

نوبت چاپ

شانزدهم

قطع کتاب

رقعی

سال انتشار

1398

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم