Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

رمز و راز پنهانی : آسیب شناسی زمینه های ظهور

نویسنده: علی عطایی کوزانی . همکار هنری: معزی . ناشر: کتاب جمکران .


55/000 ریال 49/500 ریال

0 out of 5

کتاب رمز و راز پنهانی آسیب‌شناسی زمینه‌های ظهور است. این آسیب‌شناسی در دو بخش کلی با عناوین آسیب‌های برون‌دینی و درون‌دینی، ارائه گردیده است. چالش‌های دسته اول، جنبه‌ای جهانی داشته و به‌دلیل گستردگی، تنها به یکی از آن‌ها، یعنی آسیب‌ شناسی برپایی عدالت در مقیاس جهانی، پرداخته شده است. آسیب‌شناسی معرفتی، رفتاری و اخلاقی و فرهنگی و تربیتی نیز، ازجمله موضوعات مورد توجه در بخش دوم است. نویسنده در بخش آسیب‌شناسی معرفتی، این موضوع را در حوزه روشن‌فکران، فرق و مذاهب، آسیب‌شناسی معرفتی متاثر از شوق و آسیب معرفتی منتظران فعال، خواص منفعل و عوام، مورد بررسی قرار داده است. وی بخش اول مباحث خود را، به تبیین مفاهیم مرتبط با موضوع در دو بخش مفاهیم اساسی و بدیهی اختصاص داده، که حجم بسیاری از مباحث کتاب را به خود اختصاص داده است.

در انبار موجود نمی باشد

هر وقت موجود شد اطلاع بده

توضیحات

رمز و راز پنهانی : آسیب شناسی زمینه های ظهور

کتاب رمز و راز پنهانی آسیب‌ شناسی زمینه‌های ظهور است. این آسیب‌شناسی در دو بخش کلی با عناوین آسیب‌های برون‌دینی و درون‌دینی، ارائه گردیده است. چالش‌های دسته اول، جنبه‌ای جهانی داشته و به‌دلیل گستردگی، تنها به یکی از آن‌ها، یعنی آسیب‌ شناسی برپایی عدالت در مقیاس جهانی، پرداخته شده است. آسیب‌شناسی معرفتی، رفتاری و اخلاقی و فرهنگی و تربیتی نیز، ازجمله موضوعات مورد توجه در بخش دوم است. نویسنده در بخش آسیب‌شناسی معرفتی، این موضوع را در حوزه روشن‌فکران، فرق و مذاهب، آسیب‌شناسی معرفتی متاثر از شوق و آسیب معرفتی منتظران فعال، خواص منفعل و عوام، مورد بررسی قرار داده است. وی بخش اول مباحث خود را، به تبیین مفاهیم مرتبط با موضوع در دو بخش مفاهیم اساسی و بدیهی اختصاص داده، که حجم بسیاری از مباحث کتاب را به خود اختصاص داده است.

برشی از کتاب:

مسأله دیگر به علّت یا علل غیبت امام عصر علیه السّلام مربوط می شود که از دو منظر عقل و نقل به آن توجّه شده است. در این خصوص مباحث مفصّل و مبسوطی تحت عنوان «دلیل یا ادلّه عقلی غیبت» مطرح شده که صحّت ادّعای عقلانیّت آنها باید با نقد و بررسی عمیق مورد سنجش قرار گیرد. همچنین دلایل نقلی متعدّدی برای غیبت در احادیث، ذکر شده که معانی و مفاد آنها نیز نیاز به تأمّل و دقّت دارد. احادیث دیگری هم وجود دارند که به صراحت علّت غیبت را بیان نکرده اند امّا برخی نویسندگان و متفکّران از آنها علل غیبت را استنباط نموده اند. کفایت و عدم کفایت این ادلّه هم به بحث و بررسی استدلالی محتاج است.
موضوع دیگری که در مبحث غیبت امام عصر علیه السّلام بسیار مهم و عقیده ساز می باشد، عواملی هستند که عموما تحت عنوان شرایط لازم یا کافی برای رفع غیبت (ظهور) آن حضرت مورد استناد واقع شده اند. این ادلّه، گاهی نقلی هستند و گاهی هم صورت و ظاهر عقلی دارند. در این مورد نظریّاتی وجود دارد که مدّعی وجود ارتباط منطقی بین علّت غیبت و شرایط و اسباب ظهورند. همچنین نظریّه پردازی های متفاوتی درباره پیش شرطهای مختلف برای امر ظهور صورت گرفته که اعتبار و صحّت همه آنها نیاز به بحث و بررسی جدّی دارد. در نوشتار حاضر همه موضوعات فوق مورد تأمّل و دقّت قرار گرفته و سعی شده تا در هر یک، اقوال نادرست از آراء صحیح بازشناسی شوند.

توضیحات تکمیلی

وزن415 g
نوع جلد

جلد معمولی

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

372

قطع کتاب

رقعی

شابک

978-964-973-336-4

نوبت چاپ

اول

سال انتشار

1391

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم