همکاری با انتشارات کتاب جمکران

 1. انتشارات کتاب جمکران، بر اساس رسالت خود و موضوع کاری و حرفه‌ای تعریف‌شده و مصوب خود، بر اساس موضوع، اثر را برای بررسی می‌پذیرد.
 2. پدیدآورندگانی كه به نشر كتاب در انتشارات کتاب جمکران تمایل دارند باید، با در نظر گرفتن ملاحظات زیر و با توجه به موضوع اثر، فرم «پیشنهاد همكاری» با انتشارات را تکمیل کنند.
 3. لازم است درباره متن‌های ارسالی برای «دفتر پژوهش» فهرست کلی و ایده محوری اثر و «دفتر کودک و نوجوان» طرح و ایده اولیه و برای «دفتر ادبیات داستانی» علاوه بر ایده و خلاصه، طرح مدون داستانی در ابتدای نمونه اثر ارسال شود. در صورتی که طرح مناسبی از اثر در اختیار انتشارات قرار نگیرد، اما با توجه به نمونه متن مال به همکرای باشیم در مراحل بعدی پدیدآورنده موظف است طرح مورد نظر هر کار را طبق اسلوب و اصول موضوع کار تهیه نماید.
 4. ناشر اگر اثر رادر حوزۀ فعالیت خود تشخیص داد برای ادامه با پدیدآورنده تماس خواهد گرفت.
 5. انتشارات کتاب جمکران ازآثار نوقلمان نیز حمایت می‌كند و اثر آن‌ها را برای بررسی می‌پذیرد.
 6. اثری كه در مؤسسه انتشاراتیِ دیگری در حال بررسی باشد در انتشارات کتاب جمکران برای بررسی پذیرفته نمی‌شود.
 7. در مورد آثار ترجمه‌شده، باید نسخه اصلیِ كتاب نیز ارائه شود.
 8. فقط آثار تایپ‌شده برای بررسی پذیرفته می‌شود. و مواردی چون اسکن و عکس صفحات مورد پذیرش نیست.
 9. لطفاً در ارسال نمونه دقت شود که فایل به صورت PDF باشد و یکی از دو مورد نمونه متن و یا فهرست را شامل باشد. انتشارات از بررسی درخواست‌های ناقص معذور است.
 10. زمان تقریبی بررسیِ اثر حداقل 45 روز كاری است.
 11. انتشارات کتاب جمکران برای پذیرش یا نپذیرفتن آثار پیشنهادی، بر اساس معیارها و ملاحظات خود تصمیم می‌گیرد. پذیرفته نشدن اثر لزوماً به معنای پایین بودن كیفیت آن نیست و انتشارات خود را ملزم به دادن توضیح یا انتقال نظر كارشناسان به مؤلف یا مترجم نمی‌داند.
 12. همکاران عزیز می‌توانند مجموعه موضوع‌های مورد نیاز در سه ساختار علمی، ادبیات داستانی و کودک و نوجوان را در صفحه نقشه راه انتشارات کتاب جمکران ملاحظه کنند و با موضوع‌های کلی و جزئی مورد نیاز انتشارات کتاب جمکران آشنا شوند.
 13. همکاران عزیز لطفاً قبل از ارسال آثار خود آیین‌نامه ویرایش و نگارش انتشارات کتاب جمکران را ملاحظه بفرمایند.
 14. همکاران محترم می‌توانند آثار خود را به همراه اطلاعات درخواست‌شده در سایت از طریق نشانی پستی قم، خیابان شهید فاطمی، کوچه 28، پلاک 6، طبقه سوم، واحد محتوا و پژوهش و یا از طریق نشانی پست الکترونیک ketabejamkaran@gmail.com رزومه و متن مورد نظر خود را برای ما ارسال کنند.