اخبار

نویسندگان«کتاب جمکران» در میان برترین های کتاب کودک سال

در نشست ارائه گزارش گروه های بررسی آثار شورای کتاب کودک سال 97، «رضا وحید» و «علی آرمین» از نویسندگان انتشارات کتاب جمکران به عنوان نویسنده های برتر دینی حوزه کودک معرفی شدند.

نخستین روز از سلسله نشست‌های ارائه گزارش گروه‌های بررسی آثار با حضور اعضا و تعدادی از صاحب‌نظران و اصحاب رسانه، روز 5 شهریور ماه در کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک برگزار شد.

در این نشست گروه دین، نخستین گروهی بود که در اولین روز از روزهای ارائه گزارش گروه ها به ارائه گزارش خود پرداخت:

بر اساس این گزارش گروه دین از مهر ماه ۹۶ تا مرداد۹۷ با برگزاری بیست جلسه رسمی ۱۰۸ عنوان کتاب کودک و نوجوان را در حوزه دینی مورد بررسی قرار داده که در این میان پنج عنوان کتاب بواسطه عدم تناسب با گروه‌های سنی مورد نظر شورا از لیست خارج شده‌اند.

همچنین بر اساس گزارش ارائه شده توسط این گروه، «ارتباط با ناشر فعال (نشر کتاب جمکران قم) »،«پاسخ به پرسش‌های یکی از خبرنگاران در زمینه ادبیات دینی»، «اجرای کارگاه تخصصی در شورای کتاب» و «بلند خوانی کتاب سوال موموکی با پنجاه کودک پنج ساله در مهد کودک» و…از فعالیت های جنبی این گروه بوده است.

در این گزارش آمده است: نویسندگانی چون «کلر ژوبرت»، «مریم منوچهری»، «زهرا عباسی»، «علی آرمین»، «رضا وحید»، «محمد علی رکنی» و…در زمره نویسندگان برتر بوده اند.همچنین «حسین فتاحی» با ۱۸ اثر و «محسن هجری» با ۱۴ اثر فعال ترین نویسنده در حوزه آثار دینی بوده اند.علاوه بر این انتشارات قدیانی پرکار ترین ناشر بوده و انتشارات شهر قلم با کیفیت ترین آثار را در این حوزه نشر داده است.

از رضا وحید کتاب «جایزه تابستانی» و از علی آرمین کتاب های «پرواز با پاراموتور را دوست دارم»، «کمیک استریپ های شهاب» و «کی خانم نارنجی را ناراحت کرد؟» توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code