Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

نامه آخر

نویسنده: اعظم بروجردی . همکار هنری: حمید اقدسی یزدلی . ویراستار: فاطمه حیایی طهرانی . ناشر: کتاب جمکران .


امتیاز 4.00 از 5 امتیاز 1 مشتری
(دیدگاه کاربر 1)

330/000 ریال 297/000 ریال

4.00 out of 5

خانم #اعظم_بروجردی نویسنده #پهلوانان_نمیمیرند بار دیگر فضای جذاب زندگی پهلوانی را دستمایه قرار داد تا رمانی خلق کند از تقابل مردانگی با ناجوانمردی. این فضا به قدری جذاب و پرکشش است که می تواند بستر رمان های متعددی با موضوعات مختلف باشد. از این رو، اعظم بروجردی با استفاده از چنین فضایی، جامعه ای تمثیلی خلق کرده است که شخصیت هایش هر کدام یک ما به ازای خارجی دارد و آنقدر خوب به آن ها پرداخته شده که خواننده برای شناسایی و برقراری ارتباط با آنها دچار مشکل نخواهد شد. شخصیت ها هر کدام در جای خود نشسته اند و به منظور اینکه گوشه ای از یک حادثه بزرگ تاریخی را به اجرا در آورند وارد داستان می شوند و نقش خود را ایفا می کنند.

توضیحات

نامه آخر

خانم #اعظم_بروجردی نویسنده #پهلوانان_نمی‌میرند بار دیگر فضای جذاب زندگی پهلوانی را دست‌مایه قرار داد تا رمانی خلق کند از تقابل مردانگی با ناجوانمردی. این فضا به قدری جذاب و پرکشش است که می‌تواند بستر رمان‌های متعددی با موضوعات مختلف باشد. از این رو، اعظم بروجردی با استفاده از چنین فضایی، جامعه‌ای تمثیلی خلق کرده است که شخصیت‌هایش هرکدام یک، مابه‌ازای خارجی دارد و آن‌قدر خوب به آن‌ها پرداخته شده که خواننده برای شناسایی و برقراری ارتباط با آن‌ها دچار مشکل نخواهد شد. شخصیت‌ها هرکدام در جای خود نشسته‌اند و به منظور اینکه گوشه‌ای از یک حادثه بزرگ تاریخی را به اجرا درآورند وارد داستان می‌شوند و نقش خود را ایفا می‌کنند.
در نامه آخر، جماعت ناپهلوان برای چندمین بار دست به جنایتی می‌زنند و پهلوانی را به قتل می‌رسانند و برای پیدا کردن آخرین پهلوان و غصب کردن این مقام، مرتبا جنایاتی مرتکب می‌شوند. مردم جامعه یا سکوت کرده‌اند و یا کاری از دست‌شان برنمی‌آید. در نهایت زنی در این جامعه به پا‌می‌خیزد که شخصیت عجیبی دارد. با ورود این زن، داستان نامه آخر شکل می‌گیرد و به اوج خود می‌رسد. جدال نهایی نقره با جماعت ناپهلوان و اتفاقات عجیبی که در خلال آن رخ می‌دهد زمانی جذاب‌تر می‌شود که ما شاهد دیالوگ‌هایی پرکشش و پرمغز میان شخصیت‌ها هستیم. بروجردی در خلق این دیالوگ‌ها بسیار موفق عمل کرده است، به طوری که بار اصلی این جذابیت بر دوش دیالوگ‌های ماهرانه رمان و زبان خاص آن است و قطعا خوانندگان بارها و بارها این دیالوگ‌ها را مطالعه خواهند کرد تا شیرینی این نبرد را برای مدت‌ها در جان و ذهن خود نگه دارند.

برشی از کتاب:

مردم کمی به یکدیگر نگریستند و اجسام سه مرد را از نظر گذراندند و ناگهان اوس‌مهدی آهنگر فریاد زد: «این‌ها اگه می‌تونستن ما رو به نون‌ونوایی برسونن، خودشون به این حال‌وروز نمی‌افتادن.» و آنگاه دستش را روی شانۀ اصغر مسگر گذاشت. جواد و داوود و چند جوان دیگر مشعل‌ها را روشن کردند و یکی هم به دست اوس‌مهدی دادند. اوس‌مهدی و مردان دیگر شعله‌های آتش داغ را زیر اجسام خشک‌شدۀ سه ناپهلوان گرفتند و آن‌ها را آتش زدند تا کاملاً بسوزند و خاکسترشان را به دریا بسپرند و برای همیشه خط و خبر ایشان را از صحنۀ گیتی پاک کنند.
اجسام سنگی سه مرد در حال سوختن بود که قاصد جوان بانگ برآورد: «علم‌ها را برافرازید و بیرق‌ها را بلند کنید و چراغ‌ها را روشن کنید و به سوی دریا راهی شوید که به‌زودی کشتی پهلوان به ساحل می‌رسد. مبادا که او برسد و ما هنوز مانده باشیم.»

توضیحات تکمیلی

وزن260 g
نوع جلد

جلد سخت

شابک

978-964-973-622-8

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

274

نوبت چاپ

اول

سال انتشار

1398

قطع کتاب

خاص, رقعی

1 نقد و بررسی

  1. نمره 4 از 5

    شکوفه صبح

    طراحی جلد عالی. قطع عالی، وزن عالی. بسیار خوش دست
    با داستانی جذاب و گیرا. خیلی یاد فیلم پهلوانان نمیمیرند افتادم
    چقدر نیاز است به بیان داستان های پهلوانی از پهلوانان سرزمینمان

افزودن نقد و بررسی

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم