Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

امام مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از تولد تا بعد از ظهور

نویسنده: سید محمد کاظم قزوینی . همکار هنری: سعید صفار نژاد . مترجم: لطیف راشدی , سعید راشدی . ناشر: کتاب جمکران .


700/000 ریال 630/000 ریال

0 out of 5

کتاب امام مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از تولد تا بعد از ظهور، ترجمه کتاب الامام المهدی من المهد الی الظهور اثر سید محمدکاظم قزوینی است. این کتاب به نقل روایات اهل‌بیت(علیهم السلام) حول محور مهدویت پرداخته است. در ابتدای کتاب به طور مختصری به معرفی امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) پرداخته شده و پس از آن بشارت های قرآن، پیامبر و امامان(علیهم‌السلام) در مورد آن حضرت آورده شده است. سپس از میلاد امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) تا بعد از ظهور ایشان به بررسی مسائل گوناگون پرداخته است. مسائلی از قبیل : مادر حضرت، نحوه تولد ایشان، کسانی که حضرت را دیده اند، شهادت پدر و جانشینی حضرت، مسئله جعفر عموی حضرت، نمایندگان خاص ایشان در دوران غیبت صغری، مدعیان دروغین، کسانی که در غیبت صغری و در غیبت کبری به زیارت حضرت نائل شده اند، علائم ظهور و مطالب مربوط به دوران ظهور و حکومت حضرت. در پایان نیز بخش مختصری مربوط به رجعت و آیات و روایات دال بر این مسئله آورده شده است. این کتاب در هر موضوع به طور اجمالی برخی از روایات مربوطه را نقل کرده است و به شرح این روایات پرداخته است.

توضیحات

امام مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از تولد تا بعد از ظهور

معمولاً وقتی از یکی از حضرات معصومین (علیهم‌السلام) زندگی‌نامه و شرح حالی می‌خوانیم شامل ولادت تا شهادت آن بزرگوار است. زندگی و شرح حیات امام زمان (عج) در این میان استثنایی هیجان‌انگیز برای ماست که شرح حال زندگی ایشان هنوز قلم می‌خورد و گفتن از روزهای حیات آن بزرگوار هنوز بر کاغذها تازگی دارد.
عنوان کتاب «امام مهدی علیه‌السلام از تولد تا بعد از ظهور» به اندازه کافی گویاست و نویسنده محترم تمام آنچه درباره امام زمان باید بدانیم را در کتابش گرد آورده است و گزارشی مستند از زندگی امام مهدی (عج) به دست داده است. این کتاب بر پایه روایات صحیح و مشهور پیرامون حضرت است و نویسنده ضمن استناد به آیات و روایات از آثار علمی علمای بزرگ نیز استفاده کرده است و در هر موضوع برخی از روایات مرتبط را آورده است و به شرح این روایات پرداخته است.
کتاب «امام مهدی علیه السلام از تولد تا بعد از ظهور»، ترجمه‌ای است از کتاب «الامام المهدی من المهد الی الظهور» اثر مرحوم آیت‌الله سید محمدکاظم قزوینی. این کتاب متعلق به مجموعه‌ی ارزشمندی است که مرحوم قزوینی گردآوردی کرده است و به غیر از این کتاب همگی با عنوان «…من‌ المهد الی اللحد» نام‌گذاری شده‌اند. انتشارات کتاب جمکران افتخار دارد، مجلد مربوط به امام زمان را با ترجمه «لطیف راشدی» و «سعید راشدی» چاپ کند و در دسترس علاقمندان به معارف مهدوی قرار دهد.
کتاب دو فهرست دارد یکی کلی و یکی جزئی تا کار را برای مخاطبان خود آسان کند.
نویسنده برای شروع، کوتاه و ساده به معرفی امام زمان علیه‌السلام پرداخته است و از نویدهای قرآن، پیامبر و امامان علیهم‌السلام درباره آن حضرت سخن گفته است.
در ادامه از غیبت صغرا و کبرای آن حضرت، سفیران چهارگانه (نواب اربعه) و کسانی که در دوران غیبت صغرا و کبرا افتخار دیدار حضرت را داشته‌اند، گفته است.
پاسخ به پرسش‌های ذیل هم بخشی دیگری از کتاب است؛ اینکه آن حضرت چگونه تاکنون زندگی کرده‌اند، نشانه‌های حضرتش چیست و نشانه‌های ظهور و چگونگی و کجای ظهور آن امام. کیستی یاران حضرت، چگونگی حکم‌رانی وی بعد از ظهور و طول آن دوران و پایان آن.
فصلی درباره مدعیان دروغین و ماجرای جعفر عموی امام زمان هم آمده است.
از بخش‌های جذاب کتاب چگونگی همکاری دولت‌ها و سرفرودآوردن قدرت‌ها در برابر حضرت است. شیرین‌ترین بخش کتاب نیز فصل زندگی در عصر طلایی حضرت است.
در پایان نیز از رجعت سخن به میان آمده است و آیات و روایات مربوط به این مسئله آورده شده است.
همان‌گونه گه دیدید نویسنده ارجمند هر آنچه باید درباره امام زمان بدانیم را در محور زندگی امام مهدی (عج) بیان کرده است و کتاب خود را به مجموعه‌ای کم‌نظیر برای آشنایی با امام زمان ساخته است.

برشی از کتاب:

بحث وگفتگو درباره امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از مهم‌ترین موضوعات دینى ـ عقیدتى است که ارتباط و پیوند عمیقى با اسلام و مسلمین دارد؛ چون امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، حقیقتى اسلامى است و مهدویت از مهم‌ترین مسائل دینى مى‌باشد.
امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، اسطوره‌اى نیست که شیعیان براى تسلى خاطر و رهایى فکرى از درد و رنج آن را ساخته و پرداخته باشند؛ همان مصایب و دردهایى که درطول قرون متمادى برشیعیان وارد شده است.
امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، نظریه یا تفکرى نیست که شیعیان براى تخفیف دردهایى به سبب مظلومیّت به آن رو آورده باشند؛ چنانچه بعضى از فیلسوف نماها، چنین نظرى دارند.
امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، خرافه‌اى نیست که قصه گوها آن را ساخته وبه اسلام ربط داده باشند، چنانچه بعضى جاهلان ـکه ادعاى علم و فرهنگ مى‌کنندـ چنین تصور کرده‌اند.
همچنین امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، بیهوده گویى تاریخى نیست تا دشمنان ولجوجان در برابر حقیقت، آن را مسخره کنند.
بلکه امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، حقیقتى اسلامى و واقعى است که لایق کوشش براى شناساندن آن و مستحق توجّه و آموزش است.
این حقیقت، ادامه دهنده راه اسلام و قرآن است و مسئله‌اى ریشه‌اى و اساسى مى‌باشد که قرآن به آن بشارت داده است و پیامبر عظیم الشان(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در جاهاى بسیار و مناسبت‌هاى عدیده درباره آن صحبت کرده است و ائمه(علیهم‌السلام) نیز شیعیان خود و تمامى امم اسلامى را به وجود این امام بشارت داده‌اند.

 

توضیحات تکمیلی

وزن830 g
نوع جلد

جلد سخت

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

496

قطع کتاب

وزیری

شابک

978-964-973-145-2

نوبت چاپ

پنجم

سال انتشار

1398

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم