امام مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از تولد تا بعد از ظهور

نویسنده: سید محمد کاظم قزوینی

کتاب امام مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از تولد تا بعد از ظهور، ترجمه کتاب الامام المهدی من المهد الی الظهور اثر سید محمدکاظم قزوینی است. این کتاب به نقل روایات اهل‌بیت(علیهم السلام) حول محور مهدویت پرداخته است. در ابتدای کتاب به طور مختصری به معرفی امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) پرداخته شده و پس از آن بشارت های قرآن، پیامبر و امامان(علیهم‌السلام) در مورد آن حضرت آورده شده است. سپس از میلاد امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) تا بعد از ظهور ایشان به بررسی مسائل گوناگون پرداخته است. مسائلی از قبیل : مادر حضرت، نحوه تولد ایشان، کسانی که حضرت را دیده اند، شهادت پدر و جانشینی حضرت، مسئله جعفر عموی حضرت، نمایندگان خاص ایشان در دوران غیبت صغری، مدعیان دروغین، کسانی که در غیبت صغری و در غیبت کبری به زیارت حضرت نائل شده اند، علائم ظهور و مطالب مربوط به دوران ظهور و حکومت حضرت. در پایان نیز بخش مختصری مربوط به رجعت و آیات و روایات دال بر این مسئله آورده شده است. این کتاب در هر موضوع به طور اجمالی برخی از روایات مربوطه را نقل کرده است و به شرح این روایات پرداخته است.

۵۰۰,۰۰۰ ﷼۷۰۰,۰۰۰

  اطلاعات بیشتر

  نوع جلد

  جلد سخت

  زبان کتاب

  فارسی

  تعداد صفحه

  496

  قطع کتاب

  وزیری

  شابک

  978-964-973-145-2

  نوبت چاپ

  پنجم

  سال انتشار

  1398

  توضیحات

  امام مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از تولد تا بعد از ظهور

  معمولاً وقتی از یکی از حضرات معصومین (علیهم‌السلام) زندگی‌نامه و شرح حالی می‌خوانیم شامل ولادت تا شهادت آن بزرگوار است. زندگی و شرح حیات امام زمان (عج) در این میان استثنایی هیجان‌انگیز برای ماست که شرح حال زندگی ایشان هنوز قلم می‌خورد و گفتن از روزهای حیات آن بزرگوار هنوز بر کاغذها تازگی دارد.
  عنوان کتاب «امام مهدی علیه‌السلام از تولد تا بعد از ظهور» به اندازه کافی گویاست و نویسنده محترم تمام آنچه درباره امام زمان باید بدانیم را در کتابش گرد آورده است و گزارشی مستند از زندگی امام مهدی (عج) به دست داده است. این کتاب بر پایه روایات صحیح و مشهور پیرامون حضرت است و نویسنده ضمن استناد به آیات و روایات از آثار علمی علمای بزرگ نیز استفاده کرده است و در هر موضوع برخی از روایات مرتبط را آورده است و به شرح این روایات پرداخته است.
  کتاب «امام مهدی علیه السلام از تولد تا بعد از ظهور»، ترجمه‌ای است از کتاب «الامام المهدی من المهد الی الظهور» اثر مرحوم آیت‌الله سید محمدکاظم قزوینی. این کتاب متعلق به مجموعه‌ی ارزشمندی است که مرحوم قزوینی گردآوردی کرده است و به غیر از این کتاب همگی با عنوان «…من‌ المهد الی اللحد» نام‌گذاری شده‌اند. انتشارات کتاب جمکران افتخار دارد، مجلد مربوط به امام زمان را با ترجمه «لطیف راشدی» و «سعید راشدی» چاپ کند و در دسترس علاقمندان به معارف مهدوی قرار دهد.
  کتاب دو فهرست دارد یکی کلی و یکی جزئی تا کار را برای مخاطبان خود آسان کند.
  نویسنده برای شروع، کوتاه و ساده به معرفی امام زمان علیه‌السلام پرداخته است و از نویدهای قرآن، پیامبر و امامان علیهم‌السلام درباره آن حضرت سخن گفته است.
  در ادامه از غیبت صغرا و کبرای آن حضرت، سفیران چهارگانه (نواب اربعه) و کسانی که در دوران غیبت صغرا و کبرا افتخار دیدار حضرت را داشته‌اند، گفته است.
  پاسخ به پرسش‌های ذیل هم بخشی دیگری از کتاب است؛ اینکه آن حضرت چگونه تاکنون زندگی کرده‌اند، نشانه‌های حضرتش چیست و نشانه‌های ظهور و چگونگی و کجای ظهور آن امام. کیستی یاران حضرت، چگونگی حکم‌رانی وی بعد از ظهور و طول آن دوران و پایان آن.
  فصلی درباره مدعیان دروغین و ماجرای جعفر عموی امام زمان هم آمده است.
  از بخش‌های جذاب کتاب چگونگی همکاری دولت‌ها و سرفرودآوردن قدرت‌ها در برابر حضرت است. شیرین‌ترین بخش کتاب نیز فصل زندگی در عصر طلایی حضرت است.
  در پایان نیز از رجعت سخن به میان آمده است و آیات و روایات مربوط به این مسئله آورده شده است.
  همان‌گونه گه دیدید نویسنده ارجمند هر آنچه باید درباره امام زمان بدانیم را در محور زندگی امام مهدی (عج) بیان کرده است و کتاب خود را به مجموعه‌ای کم‌نظیر برای آشنایی با امام زمان ساخته است.

  برشی از کتاب:

  بحث وگفتگو درباره امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از مهم‌ترين موضوعات دينى ـ عقيدتى است كه ارتباط و پيوند عميقى با اسلام و مسلمين دارد؛ چون امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، حقيقتى اسلامى است و مهدويت از مهم‌ترين مسائل دينى مى‌باشد.
  امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، اسطوره‌اى نيست كه شيعيان براى تسلى خاطر و رهايى فكرى از درد و رنج آن را ساخته و پرداخته باشند؛ همان مصايب و دردهايى كه درطول قرون متمادى برشيعيان وارد شده است.
  امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، نظريه يا تفكرى نيست كه شيعيان براى تخفيف دردهايى به سبب مظلوميّت به آن رو آورده باشند؛ چنانچه بعضى از فيلسوف نماها، چنين نظرى دارند.
  امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، خرافه‌اى نيست كه قصه گوها آن را ساخته وبه اسلام ربط داده باشند، چنانچه بعضى جاهلان ـكه ادعاى علم و فرهنگ مى‌كنندـ چنين تصور كرده‌اند.
  همچنين امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، بيهوده گويى تاريخى نيست تا دشمنان ولجوجان در برابر حقيقت، آن را مسخره كنند.
  بلكه امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، حقيقتى اسلامى و واقعى است كه لايق كوشش براى شناساندن آن و مستحق توجّه و آموزش است.
  اين حقيقت، ادامه دهنده راه اسلام و قرآن است و مسئله‌اى ريشه‌اى و اساسى مى‌باشد كه قرآن به آن بشارت داده است و پيامبر عظيم الشان(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در جاهاى بسيار و مناسبت‌هاى عديده درباره آن صحبت كرده است و ائمه(علیهم‌السلام) نيز شيعيان خود و تمامى امم اسلامى را به وجود اين امام بشارت داده‌اند.

   

  نقد و بررسی‌ها

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “امام مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از تولد تا بعد از ظهور”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *