Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

الگوی برتر

درسهایی از زندگانی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

نویسنده: علی اصغر رضوانی . همکار هنری: امیر سعید سعیدی . ناشر: کتاب جمکران .


75/000 ریال 67/500 ریال

0 out of 5

در هر دین و آیینی الگوهایی از جنس مرد و زن ارائه شده که معصوم اند تا مردم با اقتدای به آنها به حق و حقیقت رهنمون گردند اگر در آیین مسیحیت حضرت عیسی الگوی مردان و حضرت مریم الگوی زنان است، در آیین اسلام پیامبر اولین الگو برای مردان و حضرت زهرا اولین الگو برای زنان امت اسلامی است.

یکی از اهل بیت علیهم السلام که معصوم بوده و سنت و حجت است حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد زیرا آیات و روایاتی که بر عصمت آن ها استفاده می شود شامل آن حضرت نیز می باشد و لذا همان گونه که امامان اهل بیت علیهم السلام را به عنوان مرجع دینی و علمی معرفی می کنم و سنت شان برای عموم مسلمین حجت است جا دارد که سیره زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها را مورد بررسی قرار داده تا مردم خصوصاً بانوان با الگو قرار دادن آن بانو و پیروی کردن از آن حضرت در دنیا و آخرت سعادتمند شوند.

این کتاب شامل فصول ذیل می باشد:
1- آثار بررسی مسائل تاریخی
2- حجیت سنت فاطمه زهرا (س)
3- درس هایی از سیره حضرت زهرا (س)
4- توسل به فاطمه زهرا (س)
5- فاطمه زهرا (س) مادر پدرش
6- نور فاطمه (س) منشأ تحول مذهبی
7- فاطمه زهرا (س) در کلام دیگران
8- ولایت حضرت زهرا (س)
9- امارت، منحصر به دوازده
10- پاسخ به شبهات
11- خدیجه (س) مادر فاطمه زهرا (س)
12- فاطمه مظلومه (س)

توضیحات

الگوی برتر

درسهایی از زندگانی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

کتاب الگوی برتر یا درسهایی از زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که آقای علی اصغر رضوانی آن را در یک پیشگفتار و ۱۲عنوان کلی تدوین وبه رشته تحریر درآورده است به همت انتشارات مسجد مقدس جمکران در ۲۱۴ صفحه به چاپ رسیده است. چاپ اول این کتاب در زمستان ۱۳۸۶ انجام یافته است.
نویسنده در عنوان دهم به شبهاتی پاسخ می دهد برخی از این شبهات اینها هستند: علت انتساب فرزندان حضرت زهرا به پیامبر، توجیه کلامی از حضرت زهرا، بررسی حدیث لولاک و مصحف فاطمه زهرا چیست؟
دراین قسمت از کتاب در پاسخ به حزن فاطمه می نویسد: ‌حزن در فراق محبوب و گریه کردن براو نه تنها امری جایز و راجح است بلکه خود پیامبر نیز چنین می¬کرده است. انس ابن مالک از پیامبر نقل کرده که در فوت فرزندش ابراهیم فرمود: ‌همانا چشم می گرید و قلب محزون می شود ولی غیر از آنچه رضایت پروردگار ماست نمی¬گوییم، ‌وبه طور حتم ای ابراهیم در فراق تو محزونیم.
همچنین در خصوص مصحف حضرت فاطمه زهرا آمده است: در روایات اهل بیت سخن از مصحفی به میان آمده است که منسوب به حضرت زهرا است برای نمونه محمد بن مسلم از امام صادق نقل می کند: (فاطمه مصحفی از خود باقی گذاشته که قرآن نیست) این گونه روایات در مصادر حدیثی شیعه سبب شد که برخی، شیعه را متهم سازند به این که قرآنی غیر از قرآن متداول در بین مسلمین دارند زیرا لفظ مصحف مختص به قرآن کریم است درحالیکه مراد از مصحف دراین جا قطعا قرآن نیست بلکه مطالبی درباره مقام پیامبر، آینده ذریه زهرا علیه السلام، ‌علم حوادث آینده، وصیت فاطمه و اسماء انبیا و اوصیا است.
در عنوان بعدی درباره خدیجه سلام الله علیها مادر فاطمه زهرا سخن گفته است. در این قسمت درباره اسلام خدیجه آمده است: با مراجعه به تاریخ همسران پیامبر پی می بریم که حضرت خدیجه بهترین همسر پیامبر بوده است، همان زنی که خداوند به واسطه او به پیامبر دختری عنایت فرمود تا روز قیامت ذریه و نسل حضرت به واسطه او باقی است هم چنین پیامبر در باره خدیجه فرموده است: او هنگامی که همه مردم کافر بودند به من ایمان آورد و هنگامی که همه مرا تکذیب می کردند مرا تصدیق نمود و هنگامی که همه مرا از مال محروم می کردند مال خود را در اختیارم گذاشت.
در آخرین عنوان درباره فضائل زهرا در کتب اهل سنت آمده است: بخاری و مسلم به سند خود از فاطمه نقل کرده اند که پیامبر خطاب به من فرمود: ای فاطمه! آیا راضی نمی شوی که بهترین زنان اهل عالم باشی؟
همچنین تِرمِذی به سندش ازابن زبیر نقل کرده که رسول خدا ص فرمود: همانا فاطمه پاره تن من است، هرکس او را آزار دهد مرا ازار داده و هرکس او را به زحمت اندازد مرا به زحمت انداخته است همچنین در مستدرک حاکم آمده است که رسول خدا به فاطمه فرمود: ای فاطمه همانا خداوند به غضب تو غضبناک و با رضایت تو خشنود می¬گردد. همچنین در بخشهایی از کتاب آمده است: وانگهی در هر دین و آیینی الگوهایی از جنس مرد و زن ارائه شده که معصوم اند تا مردم با اقتدای به آنها به حق وحقیقت رهنمون گردند اگر در آیین مسیحیت حضرت عیسی الگوی مردان و حضرت مریم الگوی زنان است، در آیین اسلام پیامبر اولین الگو برای مردان و حضرت زهرا اولین الگو برای زنان امت اسلامی است.
یکی از اهل بیت علیهم السلام که معصوم بوده و سنت و حجت است حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد زیرا آیات و روایاتی که بر عصمت آن ها استفاده می شود شامل آن حضرت نیز می باشد و لذا همان گونه که امامان اهل بیت علیهم السلام را به عنوان مرجع دینی و علمی معرفی می‌کنم و سنت شان برای عموم مسلمین حجت است جا دارد که سیره زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها را مورد بررسی قرار داده تا مردم خصوصاً بانوان با الگو قرار دادن آن بانو و پیروی کردن از آن حضرت در دنیا و آخرت سعادتمند شوند.

توضیحات تکمیلی

وزن293 g
قطع کتاب

رقعی

تعداد صفحه

232

زبان کتاب

فارسی

نوع جلد

جلد معمولی

شابک

978-964-973-131-5

نوبت چاپ

سوم

سال انتشار

1393

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم