نسل مهدوی

چگونگی شکل‌گیری هویت دینی در کودکان

نویسنده: سمیه باغبادی

کتاب “نسل مهدوی” اثری با محوریت تربیت دینی کودک است و به شکل‌گیری هویت دینی فرزندان کمک می‌کند..
“نسل مهدوی” سه فصل دارد که هرکدام از آن‌ها به یکی از پله‌های رسیدن به یک هویت دینی اشاره می‌کند و سرفصل هرکدام بیانگر محتوای کتاب است.
فصل اول:”عوامل مؤثر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
فصل دوم:”مراحل شکل‌گیری هویت دینی در کودکان
فصل سوم: “روش‌های اثر گذار بر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”

۱۳۵,۰۰۰ ﷼۱۵۰,۰۰۰

  اطلاعات بیشتر

  نوع جلد

  جلد معمولی

  شابک

  978-964-973-556-6

  زبان کتاب

  فارسی

  تعداد صفحه

  112

  نوبت چاپ

  دوم

  سال انتشار

  1398

  قطع کتاب

  رقعی

  توضیحات

  نسل مهدوی

  بحران هویت یکی از مهم‌ترین تعارضاتی است که مردم در طول دورهٔ زندگی با آن رو‌به‌رو می‌شوند.
  بدیهی است که یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر خانواده تربیت فرزند است و یکی از دشوارترین مراحل تربیت فرزند دورانی است که هویت فرزندان در حال شکل‌گیری است، هویت اولین و اصلی‌ترین دارایی هر انسان است و این مرحله از تربیت فرزند مرحله‌ای است که بیش از هر دوران دیگری به رسیدگی و توجه نیاز دارد، تربیت مناسب می‌تواند نوجوانان را برای گذر از این مرحله آماده کند و این وظیفه والدین است که خود را برای تربیت درست فرزندان مجهز کنند..
  با توجه به مشکلات تربیتی جامعه امروز و وجود آسیب‌ها و موانع تربیتی که هرروز بیشتر از پیش خانواده‌ها را درخطر قرار می‌دهد می‌توان گفت “نسل مهدوی” یکی از نیازهای ضروری والدینی است که دغدغه تربیت دینی فرزندانشان را دارند.
  کتاب “نسل مهدوی” کتابی در زمینه تربیت دینی فرزند است و به شکل‌گیری هویت دینی فرزندان کمک می‌کند..
  کتاب سه فصل دارد که هرکدام از آن‌ها به یکی از پله‌های رسیدن به یک هویت دینی اشاره می‌کند و سرفصل هرکدام بیانگر محتوای کتاب است.
  فصل اول:”عوامل مؤثر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
  فصل دوم:”مراحل شکل‌گیری هویت دینی در کودکان
  فصل سوم: “روش‌های اثر گزار بر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
  “سمیه باغبادی” برای تألیف این کتاب ۱۱۲ صفحه‌ای از ۶۲ منبع کمک گرفته و این نشان‌دهنده ریشه‌دار بودن و مستند بودن کتاب است.

  برشی از کتاب:

  فیلم و تلویزیون، از ابزارهای بسیار مؤثر در رشد فکری و روانی افراد جامعه و از اثرگذارترین الگوها، به ‌ویژه برای کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید. البته تأثیر آنها بر کودکان زیر هفت سال نیز بسیار قابل توجه است.
  خوب یا بد بودن تلویزیون برای کودک، از نظر علمی قابل توجیه نیست. رابطه تلویزیون و کودک، همیشه رابطه‌ای بین برنامه‌های تلویزیونی و کودکان در شرایطی ویژه است. تلویزیون، در تمام زندگی کودک وارد می‌شود، نه فقط در گوشه‌ای از آن، که اتفاقاً با برنامه خاصی تلاقی پیدا می‌کند.
  اخلاق و رفتار نیک در کودکان، به وسیله فیلم خوب پرورش می‌یابد؛ در حالی ‌که فیلم بد، بسیار خطرناک و زیان‌بار است؛ زیرا سبب انحراف و فساد اخلاقی خواهد شد. در یک فیلم و برنامه تلویزیونی، هدف و محتوای خوب به تنهایی کافی نیست و تمام صحنه‌ها باید از هر گونه بدآموزی خالی باشد؛ زیرا افزون ‌بر هدف فیلم، همه حرکت‌ها، رفتارها، گفتارها و حتی مدل و رنگ لباس و طرز غذا خوردن و غیره در کودک تأثیر می‌گذارد. هر کودک، الگوی خاصی را انتخاب می‌کند و رفتار ویژه‌ای را سرمشق خود قرار می‌دهد؛ خوب باشد یا بد!

  نقد و بررسی‌ها

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نسل مهدوی”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *