Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

نسل مهدوی

چگونگی شکل‌گیری هویت دینی در کودکان

نویسنده: سمیه باغبادی . ویراستار: حسام الدین حقیقیان . ناشر: کتاب جمکران .


150/000 ریال 135/000 ریال

0 out of 5

کتاب “نسل مهدوی” اثری با محوریت تربیت دینی کودک است و به شکل‌گیری هویت دینی فرزندان کمک می‌کند..
“نسل مهدوی” سه فصل دارد که هرکدام از آن‌ها به یکی از پله‌های رسیدن به یک هویت دینی اشاره می‌کند و سرفصل هرکدام بیانگر محتوای کتاب است.
فصل اول:”عوامل مؤثر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
فصل دوم:”مراحل شکل‌گیری هویت دینی در کودکان
فصل سوم: “روش‌های اثر گذار بر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”

توضیحات

نسل مهدوی

بحران هویت یکی از مهم‌ترین تعارضاتی است که مردم در طول دورهٔ زندگی با آن رو‌به‌رو می‌شوند.
بدیهی است که یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر خانواده تربیت فرزند است و یکی از دشوارترین مراحل تربیت فرزند دورانی است که هویت فرزندان در حال شکل‌گیری است، هویت اولین و اصلی‌ترین دارایی هر انسان است و این مرحله از تربیت فرزند مرحله‌ای است که بیش از هر دوران دیگری به رسیدگی و توجه نیاز دارد، تربیت مناسب می‌تواند نوجوانان را برای گذر از این مرحله آماده کند و این وظیفه والدین است که خود را برای تربیت درست فرزندان مجهز کنند..
با توجه به مشکلات تربیتی جامعه امروز و وجود آسیب‌ها و موانع تربیتی که هرروز بیشتر از پیش خانواده‌ها را درخطر قرار می‌دهد می‌توان گفت “نسل مهدوی” یکی از نیازهای ضروری والدینی است که دغدغه تربیت دینی فرزندانشان را دارند.
کتاب “نسل مهدوی” کتابی در زمینه تربیت دینی فرزند است و به شکل‌گیری هویت دینی فرزندان کمک می‌کند..
کتاب سه فصل دارد که هرکدام از آن‌ها به یکی از پله‌های رسیدن به یک هویت دینی اشاره می‌کند و سرفصل هرکدام بیانگر محتوای کتاب است.
فصل اول:”عوامل مؤثر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
فصل دوم:”مراحل شکل‌گیری هویت دینی در کودکان
فصل سوم: “روش‌های اثر گزار بر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
“سمیه باغبادی” برای تألیف این کتاب ۱۱۲ صفحه‌ای از ۶۲ منبع کمک گرفته و این نشان‌دهنده ریشه‌دار بودن و مستند بودن کتاب است.

برشی از کتاب:

فیلم و تلویزیون، از ابزارهای بسیار مؤثر در رشد فکری و روانی افراد جامعه و از اثرگذارترین الگوها، به ‌ویژه برای کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید. البته تأثیر آنها بر کودکان زیر هفت سال نیز بسیار قابل توجه است.
خوب یا بد بودن تلویزیون برای کودک، از نظر علمی قابل توجیه نیست. رابطه تلویزیون و کودک، همیشه رابطه‌ای بین برنامه‌های تلویزیونی و کودکان در شرایطی ویژه است. تلویزیون، در تمام زندگی کودک وارد می‌شود، نه فقط در گوشه‌ای از آن، که اتفاقاً با برنامه خاصی تلاقی پیدا می‌کند.
اخلاق و رفتار نیک در کودکان، به وسیله فیلم خوب پرورش می‌یابد؛ در حالی ‌که فیلم بد، بسیار خطرناک و زیان‌بار است؛ زیرا سبب انحراف و فساد اخلاقی خواهد شد. در یک فیلم و برنامه تلویزیونی، هدف و محتوای خوب به تنهایی کافی نیست و تمام صحنه‌ها باید از هر گونه بدآموزی خالی باشد؛ زیرا افزون ‌بر هدف فیلم، همه حرکت‌ها، رفتارها، گفتارها و حتی مدل و رنگ لباس و طرز غذا خوردن و غیره در کودک تأثیر می‌گذارد. هر کودک، الگوی خاصی را انتخاب می‌کند و رفتار ویژه‌ای را سرمشق خود قرار می‌دهد؛ خوب باشد یا بد!

توضیحات تکمیلی

وزن135 g
نوع جلد

جلد معمولی

شابک

978-964-973-556-6

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

112

نوبت چاپ

دوم

سال انتشار

1398

قطع کتاب

رقعی

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم