تاریخ پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله (دوره سه جلدی)

سه جلد

نویسنده: آیت الله شیخ عباس صفایی حائری

کتاب سه جلدی “تاریخ پیامبر اسلام” با شواهد مستند، تاریخ زندگی و مجاهدات پیامبر اسلام را بررسی و تحلیل کرده و ضمن معرفی پیامبر اسلام، برخورد و تعامل او را با مخالفان و موضع گیری های آن حضرت را در برابر منافقان و مشرکان ترسیم کرده است.

نویسنده همچنین در ضمن به تاریخ امام علی علیه السلام اشاراتی دارد. جلد یکم و دوم این کتاب، به تاریخ و شخصیت پیامبر اسلام پرداخته است.
جلد سوم به مجاهدات پیامبر با مشرکان و یهود و منافقان اختصاص یافته و نویسنده در آن، غزوات بدر، احد، احزاب، حنین، و … پرداخته و به تفصیل زمینه های این غزوات را شرح می کند. صلح حدیبیه، فدک و پاسخ گویی به چند پرسش درباره آن، مباهله و پیدایش نفاق در جامعه مسلمانان و نیز رویدادهای اواخر عمر شریف پیامبر صلی الله علیه و آله از دیگر موضوعاتی است که نویسنده به صورت مفصل به آنها پرداخته است.

۸۵۵,۰۰۰ ﷼۹۵۰,۰۰۰

  اطلاعات بیشتر

  نوع جلد

  جلد سخت

  زبان کتاب

  عربی, فارسی

  تعداد صفحه

  1432

  قطع کتاب

  وزیری

  شابک

  978-964-6705-79-1

  نوبت چاپ

  ششم

  سال انتشار

  1395

  توضیحات

  تاریخ پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله (دوره سه جلدی)

  « تاريخ پيامبر اسلام» اثرى است كه بررسى تاريخ زندگى پيامبر اكرم (ص) مى‏پردازد.
  بنا به گفته دكتر ابو القاسم گرجى، كه اين كتاب را مورد تجديد نظر قرار داده و مطالبى بدان افزوده است، نام اوليّه‏اى كه مرحوم آيتى براى كتاب انتخاب نموده «تاريخ اسلام» بوده است اما از آنجا كه در اين كتاب فقط به تاريخ زندگى آن بزرگوار قناعت شده است و حتى متأسفانه برخى از وقايع مهم أواخر عمر آن حضرت مانند: حجّة الوداع، قصه غدير خم، وقايع وفات آن حضرت و غيره آورده نشده است، نام «تاريخ پيامبر اسلام»
  براى آن مناسب‏تر است. دكتر گرجى علاوه بر تجديد نظر كلى و دقيق سرتاسر كتاب و تغيير بسيارى از كلمات، تعبيرات، نامها و جمله‏ها به ترجمه بسيارى از اشعار و عبارات عربى، ضبط اعلام، شكل و اعراب كلمات و غيره پرداخته است. برخى موضوعاتى كه در اين كتاب بدانها پرداخته شده عبارتند از:
  اجداد رسول خدا (ص) ، حنفاء موحّد، شعراء معلّقات، ازدواج پيامبر، فرزندان پيامبر، بعثت رسول خدا، آغاز دعوت، نخستين مهاجران حبشه، مهاجران حبشه در نوبت دوم، وفات ابو طالب و خديجه، واقعه إسراء، واقعه معراج، واقعه شق القمر، دعوت قبايل عرب، مقدمات هجرت به مدينه، بيعت عقبه اول و دوم، مهاجرت مسلمانان به مدينه، شوراى دار النّدوة يا تصميم نهايى قريش، وقايع سالهاى اول تا نهم هجرت مانند: ورود رسول خدا به مدينه، تغيير قبله، شمار غزوات رسول خدا، غزوات پيامبر، سفراى قريش، سفيران رسول خدا (ص) دعوت پادشاهان مجاور به اسلام، فتح مكّه و تاريخ آن، مسجد ضِرار، وفدهاى عرب و…

  نقد و بررسی‌ها

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تاریخ پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله (دوره سه جلدی)”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *