Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

همراه با فاطمه (سلام الله علیها)

مروری بر دعاهای حضرت زهرا (سلام الله علیها)

نویسنده: زینب مهاجری . همکار هنری: محمد حسین عاملی . ناشر: کتاب جمکران .


40/000 ریال 36/000 ریال

0 out of 5
مروری بر دعاهای حضرت زهرا (سلام الله علیها)

کتاب “همراه با فاطمه علیها السلام” مجموعه‌ای است که دعاهای حضرت زهرا سلام الله را گرد آورده و با ترجمه‌ای شیوا آن را در اختیار دوست دارانش قرار می دهد.
این مجموعه توسط “زینب مهاجری” گرد آوری شده و با افزودن متونی ادبی در حاشیه دعاها و ویراستِ ترجمه به تالیف در آمده است. انتشارات کتاب جمکران در بهار 1395 این کتاب را به چاپ رسانیده و در هشتاد و سه صفحه در قطع پالتویی آن را در بازار کتاب عرضه کرده است.

توضیحات

همراه با فاطمه (سلام الله علیها)

در دنیای ِوارونگی ِارزش‌ها‌، یاد و نام پاکان و نیکانِ روزگار، دلگرمی ِجان‌هایی ست که هنوز به دنیای بهتر‌، امید دارند، اما در روزهایی که نام ِنیکان و دین‌، دستاویز است و اعمال مدعیان‌، تهی از روش پیشوایان است‌، برای گم نکردن راه باید باز به آسمان چشم دوخت و مسیر را در این ناکجا آباد با دنبال کردن ستاره‌های ِانسانیت که سیرت و رفتار نیک و عدالت پیشگی و راستی در عمل و حرف‌شان‌، آنها را در تاریخ درخشان نگاه داشته یافت‌، ستاره‌ی راهنما گرچه دور است و ابرهای ِتاریک جهل و کردار‌های دور از سیره‌ی معصومین از سوی آنها که نام دینداری را یدک می‌کشند‌، چشم‌ها را از روشنایی ماه و ستارگان تابناک که پیشوایان راستین و ائمه‌ی هدایتگرند محروم نموده‌، اما اکنون بیش از همیشه بازگشت و خوانِش دوباره‌ی کلام و حدیث آنان احساس می‌شود، تا فراموش نکنیم‌؛ اخلاق‌، توجه به محرومین و گسترش عدل و برابری‌، رشد انسان و حرمت دل و قلب آدمیان را نگاه داشتن‌، پیام دین مبین ما است و پاکیزه ِزیستن‌، شیوه و پیام پیشوایان برای ما بوده است.
آنچه در نیایش ِ انسان با پروردگار بر زبان می‌آید‌، اندازه‌ی وجودی ما را به تصویر می‌کشد‌، خواسته‌ها و آرزوهای ما، سقف دنیای ما را نشان می‌دهد‌، و فاطمه که درود خداوند بر او باد‌، مادر مهربانی‌ست که در نیایش‌های خالصانه‌اش به ما می‌آموزد که آرزوهای‌مان دنیای بزرگتر از فردیت را در بر‌گیرد‌، فاطمه الگوی کسانی‌ست که بیشتر از خودشان هستند، و زندگی و مرگ‌شان‌، زندگی ساز است و خیر و نیکی را می‌گسترد.
پس با فاطمه‌(س) همراه می‌شویم در دعاهای روزانه که هر روز ِ هفته را برکت دهیم به کلماتش و دعاهای صبحگاه و شامگاهان که طلوع و غروب‌مان را در کنار او یاد گیریم که چگونه شروع کنیم و چگونه به پایان بریم…
با فاطمه و نیایش‌های شیوای او همراه می‌شویم تا پس از هر نمازی که به آستان پروردگار به جا می‌آوریم هم زبان با او خواسته‌هایی از خداوند بخواهیم که در رشد و آرامش جسم و جان‌مان موثر باشد و خیر و صلاح را برای ما و جامعه‌ی‌مان به ارمغان آورد…
کتاب “همراه با فاطمه علیها السلام” مجموعه‌ای است که دعاهای حضرت زهرا سلام الله را گرد آورده و با ترجمه‌ای شیوا آن را در اختیار دوست دارانش قرار می دهد.
این مجموعه توسط “زینب مهاجری” گرد آوری شده و با افزودن متونی ادبی در حاشیه دعاها و ویراستِ ترجمه به تالیف در آمده است. انتشارات کتاب جمکران در بهار ۱۳۹۵ این کتاب را به چاپ رسانیده و در هشتاد و سه صفحه در قطع پالتویی آن را در بازار کتاب عرضه کرده است.

برشی از کتاب:

در سایه سار دعای روز سه شنبه:
خدای من ! در زمان و مکانی که یاد تو به فراموشی سپرده شده و هرکسی به بازیچه‌ای سرگرم و مشغول است، مرا به یاد خویش انداز و یادت را در دلم زنده کن تا از فراموشی آنان به یاد بخشندگی و نعمت‌هایی که به ما ارزانی داشته‌ای افتم
آنجا که مردمان تو را در خاطر دارند و زمینه‌ای برای بندگی تو فراهم است، مرا پیشرو در سپاسگزاری‌ات قرار ده تا تنها به یاد تو بسنده نکنم و قدردان این شرایط نیک باشم.
معبود من هنگامه‌ای که همه شکرگزار و عمل کننده‌ی اوامر تو هستند مرا چنان بخواه که آنچه عمل می‌کنم و هر آنچه از نیکی‌ها که بر زبانم جاری می‌شود ریشه در یقینی قلبی داشته باشد.
خدای من‌! همانگونه که انجام دستوراتت‌، تضمین کننده‌ی نجات نیست زیرا امکان غرور و خرسندی از خویش را به دنبال دارد، گناهان و غفلت مرا نیز موجب نا‌امیدی از رحمت و بخشش خویش قرار نده.
یاری‌ام کن تا به غرور و تکبر برخاسته از انجام اعمال نیک دچار نشوم و سنگینی و محنت بر دوش کشیدن بار گناهان را نیز بر خورد جاری سازم‌، بلکه با انجام اعمالی نیک که در جهت خواست تو‌ست‌، دستوراتت را به بهترین وجه و به کمال و زیبایی انجام دهم…

 

 

توضیحات تکمیلی

وزن102 g
نوبت چاپ

اول

نوع جلد

جلد معمولی

زبان کتاب

عربی, فارسی

سال انتشار

1395

قطع کتاب

پالتویی

شابک

978-964-973-465-1

تعداد صفحه

84

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم