Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

والله متم نوره – دوره سه جلدی

کاوشی در کشف ابعاد الهی، تمدنی و مهدوی حرکت عظیم اربعین حسینی

گردآورنده: سعید اصفهانیان , محمد خادمی , آرزو نیکوییان . همکار هنری: حسن کریمی . تحقیق و تنظیم: سید مجید امامی , سعید اصفهانیان , سید مجید مطهری نژاد . ویراستار: رقیه جاویدی , اسماعیل بیوکافی . ناشر: کتاب جمکران .


600/000 ریال 540/000 ریال

0 out of 5

کتاب «والله متم نوره» کاوشی در ابعاد الهی،تمدنی و مهدوی حرکت عظیم اربعین حسینی است که شامل مجموعه مقالات و پژوهشهای اجلاسیه و نشست های تخصصی کنگره ببن المللی لقاءالحسین (ع) می باشد.

جلد اول شامل مجموعه (نشست های تخصصی و سمینار در مسجد مقدس جمکران و متن اجلاسیه کنگره در حرم امام حسین علیه السلام، جلد دوم شامل مجموعه (مصاحبه ها) و جلد سوم شامل مجموعه برگزیده مقالات و یادداشت های کنگره می باشد.

توضیحات

والله متم نوره – دوره سه جلدی

توجه به ظرفیت اربعین از زاویه «تام شدن نور»، «حرکت در راستای تحقق وعده خداوند»، «آیه در شب و روز عالم»، «تحول قلوب»، «اصلاح صفات و تربیت جمعی زائرین»، «تالیف قلوب و اتحاد»، «ترسیم و تصویر مفاهیم مرتفع»، «دین مطلوب الهی»، «امت سازی»، نگاه از زاویه «حرکت به سوی تمدن الهی» و… کلان نگرش‌هایی است که خدای متعال اینک با ظرفیت عظیم و عملی اربعین پیش روی بشر قرار داده است.
این سفره عظیم منتی است الهی! گویی پاسخی است از جانب خدای متعال به عطش و نیاز فرهنگی جامعه توحیدی که بهره از آن مسیر تاریخ بشریت را تغییر داده، موازنه قدرت در عالم را به گونه‌ای شگرف متاثر ساخته و جبهه حق را با دمیدن نفحه‌ای آسمانی حیاتی تازه می‌بخشد تا عبور از «پیچ تاریخی» سهل گردد و حرکت به سوی سرزمین مطلوب ظهور حضرت حجت (عج) هموارتر.
ناظر به ضرورت مطالعات اربعین، به عنوان مطالعات بینا رشته‌ای نوظهور در علوم انسانی اسلامی که تقاطع ظریفی از کلام، علوم و معارف قرآن و حدیث، جامعه شناسی، سیاستگذاری، علوم سیاسی، مردم شناسی، انسان شناسی، نشانه شناسی‌، اقتصاد‌، امنیت، رسانه ، جهانگردی و… می‌باشد، پژوهشکده «مهدویت و آینده اندیشی» مسجد مقدس جمکران اقدام به برگزاری همایش بین المللی لقاء الحسین (ع) نموده است.
کتاب سه جلدی «والله متم نوره» حاصل این همایش و نشست‌ها و مقالات و یادداشت‌ها و مصاحبه‌های مربوط با آن در سال ۱۳۹۴ است که با مشارکت بیش از ۵۰ نفر از نخبگان حوزوی و دانشگاهی کشور تبدیل به اثری منحصر به فرد در حوزه مطالعات اربعین گشت و در ادامه طی همایش های سال ۹۵ و ۹۶ به جلد پنجم رسیده است.

 

برشی از جلد اول:

نگاه انسان امروزین معمولا نگاهی مادی است؛ زیرا بر اساس ظاهر آن چیزی شکل گرفته است که قابل مشاهده است. ما عالم مادی را می بینیم و آن چیزی را که در این دنیا واقع می شود، بر اساس همین اثر مادی تحلیل  می کنیم. اما آن اندیشه ای که خدای متعال در قرآن مطرح می کند، مبتنی بر فضایی فراتر از عالم مادی است؛ فضایی که گاهی با تعبیر روح و ابعادش، همچنین نور و ابعادش مطرح می شود.

آیات ۸ و ۹ سوره صف، نماینده بقیه آیات است برای اینکه به انسان ها نشان دهد که چگونه تاریخ نورانی مورد نظر خداوند متعال در علم قرآن ، حد اقل از صدر اسلام تا دوران ظهور در جبهه حق شکل می گیرد..

برشی از جلد دوم:

اگر بپذیریم که تمدن اسلامی بر خانواده های سالم و پویا بنا می شود، اهمیت پرداختن به سلامت و پویایی خانواده را درک خواهیم کرد. اولا باید پیوند بین اعضای خانواده محکم باشد. امروز ما با مشکل شکاف نسلی مواجهیم؛ یعنی پدرها و مادرها نمی توانند ارزش ها را به نسل بعد منتقل کنند و این نشان می دهد که پیوند قوی در خانواده شکل نگرفته است.دوستی ، رفاقت و مهربانی تحقق کاکردهای این پیوند ، مثلا انتقال ارزش ها ، را آسان می کند. دومین عنصر ، لزوم عمل کردن والدین به دانسته هایشان است. فرزندان از عمل والدین خود الگو می گیرند. سومین عنصر ، اهمیت آموزش و تربیت است…

برشی از جلد سوم:

ابزار آمادگی برای مبارزه و مانور قدرت به منظور تغییر شرایط است. در کنار مسائل تلخ و تکان دهنده ای که امروز مسلمانان به واسطه بیداری اسلامی به آن ملتفت شده اند، یک موضوع حیاتی دیگر نیز برایشان روشن شده و آن، توانایی های بی نظیری است که جریان حق و جریان اسلام ناب در اختیار دارد که اگر ار آن استفاده کنند ، می تواند شرایط را هر قدر که بد و مصیبت وار باشد ، تغییر دهند. البته این واقعیت در باورهای اسلامی موجود است لکن در عصر جدید و با وقوع انقلاب اسلامی در ایران و بعد هم ۳۷ سال مقاومت آن در برابر دشمنی های جهانی، به یک عنصر تحرک بخش و آمد آفرین تبدیل شده است…

توضیحات تکمیلی

وزن1175 g
نوع جلد

جلد معمولی

شابک

978-964-973-446-0

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

1012

نوبت چاپ

اول

سال انتشار

1395

قطع کتاب

رقعی

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم