Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

پاسخ ده پرسش : پیرامون امامت، خصائص و اوصاف حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه)

سلسله مباحث امامت و مهدویت"دفتر نهم"

نویسنده: آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی . ناشر: کتاب جمکران .


10/000 ریال 9/000 ریال

0 out of 5

سلسله مباحث امامت و مهدویت”دفتر نهم”

این آثار گرانقدر شامل بحثها،پرسشها و پاسخهای گوناگون پیرامون زندگی،خصائص،اوصاف،غیبت و ظهور آن حضرت،توسط آن مرجع بزرگ در سنوات گذشته در مناسبتها و فرصتهایی پیرامون موضوع بسیار ارزنده و بنیادین «ولایت و امامت عامه و خاصه »خصوص امامت و مهدویت حضرت بقیة الله مولانا حجة بن الحسن العسکری ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه تالیف و بوسیله ناشران معتبر کشور مکررا چاپ و نشر گردیده است.

در انبار موجود نمی باشد

هر وقت موجود شد اطلاع بده

توضیحات

پاسخ ده پرسش : پیرامون امامت، خصائص و اوصاف حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه)

سلسله مباحث امامت و مهدویت”دفتر نهم”

کتاب حاضر، دفتر نهم از “سلسله مباحث امامت ومهدویت” مى‏باشد که توسط حضرت آیت اللَّه العظمى صافى گلپایگانى نگاشته شده است. این کتاب، پاسخ به ده پرسش پیرامون امامت، خصایص واوصاف حضرت مهدى‏علیه‏السلام است. موضوعات پرسش عبارتند از: پیرامون استمرار نظام امامت، چگونگى تسخیر جهان با یاران معدود، نحوه پیروزى امام زمان‏علیه‏السلام بر سلاح‏هاى ویرانگر، مکان حضرت مهدى‏علیه‏السلام در غیبت کبرى، وظایف حضرت مهدى‏علیه‏السلام در عصر غیبت، زندگانى شخصى حضرت مهدى‏علیه‏السلام، ظهور جزئى حضرت مهدى‏علیه‏السلام در ایّام غیبت کبرى، امکان شرف‏یابى به خدمت امام عصرعلیه‏السلام در غیبت کبرى، چگونگى غیبت حضرت مهدى‏علیه‏السلام، علّت غیبت امام عصرعلیه‏السلام با وجود آمادگى شرایط ظهور.

برشی از کتاب:

۳-نحوه پیروزی امام زمان علیه السلام بر سلاحهای ویرانگر

سؤال:

در موقع ظهور امام زمان علیه السلام بطوری که از ترقی کنونی بشر در صنعت و تکنیک ملاحظه می شود،دنیا مجهز به سلاحهای بسیار مهیب و خطرناک خواهد بود.

آن حضرت در برابر این سلاحهای مخوف،چگونه مانند جدش با شمشیر قیام خواهد کرد؟و چگونه با سلاحهای قدیم،مثل شمشیر و غیره با ارتش های دنیای آن روز جهاد می نماید؟و آیا می شود تصور کرد که کسی بتواند به وسیله شمشیر با بمبهای ئیدروژنی و امثال آن،جنگ و نبرد کند؟

جواب:

اولا:مقصود از خروج با شمشیر،ماموریت به جهاد و توسل به اسلحه برای اعلاء کلمه حق است.

بنابر این قیام با شمشیر،کنایه از قیام با اسلحه و پیکار و جهاد و تعیین نوع ماموریت آن حضرت است و اینکه آن حضرت مامور به مصالحه با کفار نیست.

بدیهی است با هر اسلحه ای که لازم باشد،آن حضرت و اصحابش با کفار و ستمگران جهاد می نمایند و از هرگونه اسلحه ای که در زمان ظهور آن حضرت متداول باشد،و به استعمال آن حاجت داشته باشند، استفاده می نمایند.

ثانیا:از کجا که در زمان ظهور آن حضرت،این اسلحه های مهیب در اختیار بشر باقی باشد،زیرا ممکن است که در اثر حوادث و آشوبها و انقلابات شدید و جنگهای خانمانسوز جهانی،که پیش از ظهور آن حضرت واقع می شود دو ثلث بشر نابود شود،این اسلحه های جهنمی معدوم گردد و شاید کسی باقی نماند که بتواند از این اسلحه ها استفاده کند،یا آنها را تهیه نماید و این احتمال هم کاملا بجا و قابل توجه است.

یکی از اموری که در احادیث از آن خبر داده شده و اوضاع کنونی آن را ممکن الوقوع نشان می دهد، جنگهای جهانگیری است که در اثر آن،بیشتر نقاط زمین از سکنه خالی می گردد و شهرها ویران می شود،وصدها میلیون بشر را رهسپار دیار عدم می سازد.

تا یک قرن پیش،وقوع چنین جنگهایی بسیار بعید به نظر می رسید،زیرا با آن اسلحه های سابق و با نبودن وسایل ارتباط جمعی بین شهرها و کشورها،اگر جنگی واقع می شد،اولا پیش از آنکه خبرش به کشورهای همسایه و یا دورتر برسد و دامنه جنگ گسترش یابد،آن جنگ به پایان می رسید،و ثانیا در آن زمانها،تعیین غالب از مغلوب،خاتمه یافتن جنگ،تسلط یکی از دو طرف یا از بین رفتن طرفین، متوقف بر کشتارهای عمومی و استعمال بمب و غیره نبود.

اما در عصر حاضر بطوری که همه پیش بینی می نمایند با وسائل ارتباطی که همه عالم را به منزله یک شهر و یک محله نموده،و با اسلحه ها و تجهیزاتی که در دست زمامداران بی ایمان است و هیچ وسیله ای برای کنترل خشم و شهوت و جاه پرستی آنها نیست،اگر جنگ شروع شود،علاوه بر آنکه غالب از مغلوب تشخیص داده نمی شود و طرفین از بین می روند،اکثر ملل و سکنه کره زمین ممکن است در ظرف چند ساعت فانی و نابود شوند.

پس اگر در احادیث شریفه فرموده اند:ظاهر نمی شود مهدی علیه السلام مگر آنکه ثلث مردم کشته شوند و ثلث آنها بمیرند و ثلث آنان باقی بمانند.و فرموده اند:این ظهور واقع نخواهد شد،تا وقتی دو ثلث مردم از بین بروند (۱۳) نباید تعجب کرد،بلکه باید آن را نشانه علوم بی پایان حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه طاهرین علیهم السلام و آگاهی آنها از آینده و اطلاعشان بر مغیبات به اذن و تعلیم خدا دانست و از معجزات و کراماتشان به شمار آورد.

توضیحات تکمیلی

وزن125 g
نوع جلد

جلد معمولی

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

80

قطع کتاب

رقعی

شابک

978-964-973-303-6

نوبت چاپ

دوم

سال انتشار

1390

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم