Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

یار غایب از نظر

نویسنده: محمد حجتی . همکار هنری: حسن کریمی . ناشر: کتاب جمکران .


240/000 ریال 216/000 ریال

0 out of 5

مجموعه حاضر حاوی غزلیات، قصاید، مثنوی‌ها، مسمطها، مخمس‌ها، رباعیات، دوبیتی‌ها و نو سروده‌هایی است از شاعران مختلف كه در مدح، فضیلت، و انتظار ظهور امام زمان (عج) به نظم كشیده شده است.

توضیحات

یار غایب از نظر

از درنگ در علل تثبیت و ترویج مکاتب فکری و اعتقادی معلوم می گردد که ادبیات به صورت عام و شعرِ متعهد بالخصوص، نقش بسیار مهمّی را در این زمینه، در طول تاریخ ایفا کرده است. با توجه به این واقعیت و کارآیی بسیار ارزشمند شعر است که از زمان بعثت رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) تا امروز، همیشه شاعران مسلمان و متعهد در موقعیت های مختلف، با زبان شعر به جهاد فکری، فرهنگی و اعتقادی پرداخته اند و دِیْن خود را به فرهنگ اسلامی ادا کرده اند. این سربازان بزرگ عرصه هنر و اندیشه هر گاه احساس کرده اند که از طریق بهره برداری از هنر ورزی های ادبی و احساسی باید معارف عمیق و بلند اسلامی را به سطح فهم عامه مردم جامعه نزدیک سازند بی درنگ با در نظر گرفتن تمام شرایط و ضرورت و با تمام وجود به این کار پرداخته اند و زیبایی های فرهنگ حیات بخش اسلام را به افق دید و درک انسان ها نزدیک ساخته اند تا آنها بتوانند جان تشنه خود را از جرعه های جام روح بخش فرهنگ ناب الهی سیراب سازند و از دچار شدن به انحرافات اعتقادی و فکری نجات یابند.
گاهی نیز جامعه اسلامی را در خطر تهاجم همه جانبه دشمنان قسم خورده، و تباهی و سیاهی شرک و نفاق دیده اند و آستین همت را بالا زده و از طریق سرودن اشعار حماسی مردم را برای مبارزه با دشمن بسیج کرده اند.
زمانی دیگر با عوض شدن شرایط زمان، ضرورت را در نشان دادن هر چه بیشتر ویژگی های الهی انسانی رهبران دینی، به آحاد مردم جامعه دیده اند، در نتیجه به دور از هر گونه تملق گویی و دروغ پردازی این کار را، با شایستگی تمام به انجام رسانده اند تا از این راه به تمیز هر چه بیش تر حق از باطل و سِره از ناسره کمک کرده باشند.
و بالاخره یک روز نیز به دور از هیاهوی روزمرّه زندگی، در خلوت عرفانی و معنوی خود با زبان شیرین شعر، به راز و نیاز با معبود و درد دل با اولیاء الهی پرداخته اند و نهایت اخلاص و ارادت خویش را به ساحت مقدّس حجت های به حق خداوند سبحان – این واسطه های فیض الهی – از طریق سرودن اشعار جانسوز نشان داده اند.

برشی از کتاب:

حقیقت سبز

دوباره یک شب دیگر دوباره تنهایى         دوباره این من و این امتداد یلدایى

ستاره مى‌چکد از چشم‌هاى بسته صبح         میان بستر تاریک ناشکیبایى

امید نرگسى‌ام آن حضور نامرئى است         غروب بى کسى‌ام آن طلوع رویایى است

به پیشواز تو مى‌آیم اى حقیقت سبز!         چرا به خلوت پاییزى ام نمى‌آیى؟

همیشه مشتعلت فوج فوج، پروانه         هماره منتظرت موج موج، دریایى

بیا طراوت شرقى! بیا و قسمت کن         میان پنجره‌ها یک بهار، زیبایى

غزل کم است و زمینى است آى حافظ خون         بخوان قصیده‌اى از عشق‌هاى بالایى

*  *  *    حمید رضا حامدى

توضیحات تکمیلی

وزن540 g
قطع کتاب

رقعی

تعداد صفحه

484

زبان کتاب

فارسی

نوع جلد

جلد معمولی

شابک

978-964-6705-69-2

نوبت چاپ

چهارم

سال انتشار

1396

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم