اخبار

45 اثر از شهدا و رزمندگان قم در راه انتشار

به گزارش روابط عمومی انتشارات جمکران، انتشارات کتاب جمکران وابسته به مسجد مقدس جمکران، ناشر برگزیده سال 96، از مجموعه های پرکاری است که در سال های اخیر به واسطه آثار جذاب و خواندنی در حوزه معارف، ادبیات داستانی و کودک و نوجوان به مجموعه ای نام آشنا برای فعالان عرصه نشر تبدیل گشته است، این مجموعه در راستای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و با حمایت و همراهی کنگره شهدا استان قم، نگارش و تدوین  45 اثر با محوریت شهدا و رزمندگان قم را آغاز کرد.

این آثار با محوریت شهدایی است که محل تولد یا مزارآنان در استان قم است. دعوت از نویسندگان با سابقه در کنار استفاده از استعدادهای نوقلم و همچنین  برگزاری جلسات متعدد ارائه سوژه توسط رزمندگان برای نویسندگان از ویژگی های آغاز به کار تالیف این آثار می باشد.

رمان، زندگی نامه، داستان کودک، مجموعه خاطره، مجموعه طنز و کمیک استریپ از جمله قالب هایی هستند که توسط کتاب جمکران و نویسندگان قمی در حال نگارش هستند.

یکی از شاخصه های رزمندگان قمی در هشت سال دفاع مقدس، پمپاژ روحیه در لحظات سخت و جانفرسا همراه با طنازی و شوخ طبعی بوده که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. دفتر ادبیات مقاومت و پایداری کتاب جمکران ثبت و ضبط خاطرات طنز را در دستور کار قرار داده و با حضور رزمندگان و نویسندگان، 23 جلسه با محوریت طنز رزمندگان قمی برگزار که ماحصل آن به زودی در آثارمکتوب طنز عیان می گردد.

مستند بودن روایات و حتی رمان ها با واقعیت های جنگ در این آثار مورد تاکید بوده است ؛ در همین راستا با همراهی دبیرخانه کنگره شهدا قم، زمینه ای فراهم گردید تا ارتباط بسیار خوبی بین نویسندگان و خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان شکل گیرد.. بازدید میدانی از لشکر زرهی، آشنایی با انواع سلاح های سبک و سنگین، بازدید از پایگاه یکم شکاری، جلسه با خلبانان و فرماندهان ارتش و…از دیگر برنامه هایی بوده که  به منظور آشنایی نویسندگان جوان با مباحث و ادوات جنگی برگزار و  با استقبال خوب نویسندگان مواجه گردید.

ان شاء الله به زودی شاهد انتشار کتاب هایی جذاب و خواندنی در خصوص سیره، حماسه و رشادت  شهدا و رزمندگان قم باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code