رمان جدید نویسنده «نامیرا» در راه است

«مستوری» عنوان جدیدترین اثر صادق کرمیار نویسنده رمان موفق «نامیرا» است که به زودی روانه بازار خواهد شد.
«مستوری» روایتگر سرگشتگی پسر جوان و متمولیست که درباره گذشته خود شک کرده و دنبال پیدا کردن هویت واقعیش است.
در میانه این سرگشتگیست که آشنایی با خانواده شهید مهدی زین الدین مسیر تحقیقات او را عوض کرده و «سیامک» متوجه می شود مادرش…
صادق کرمیار در رمان جدیدش مستوری، از میانه عشق و سرگشتگی به عالم شهادت پل زده و ما را با زندگی شهید مهدی زین الدین از سرداران هشت سال دفاع مقدس آشنا می کند.
«مستوری» را انتشارات کتاب جمکران در ۴۰۳ صفحه چاپ کرده و همزمان با ایام دفاع مقدس روانه بازار نشر خواهد کرد.

 

 

بازدید: ۱۶

فروشگاه های فرهنگی جمکران رنگ محرم گرفت

فروشگاه های فرهنگی و سبک زندگی مسجد مقدس جمکران، امسال نیز با شروع ایام عزای حسینی اقدام به عرضه محصولات تبلیغی و خانوادگی کرده اند.
این محصولات شامل انواع پرچم، آویز، لوح های فشرده صوتی تصویری و انواع البسه مخصوص عزاداری کودکانه، زنانه و مردانه است که از ابتدای محرم داخل فروشگاه های کتاب جمکران، مستقر در مسجد مقدس جمکران عرضه می شود.
قابل ذکر است در سال حمایت از کالای ایرانی، کلیه محصولات عرضه شده در فروشگاه ها تولید کشور عزیزمان ایران است و این فروشگاه ها همه روزها حتی ایام تعطیل از ساعت هشت صبح تا یک بامداد پذیرای زائران مسجد مقدس جمکران و مشتاقان حضرت ولیعصر ارواحنا فداه هستند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند با شماره ۰۲۵۳۷۲۵۳۳۴۰ اداره بازرگانی کتاب جمکران تماس بگیرند.

بازدید: ۳

«بامداد بشریت» به چاپ دوازدهم رسید

«بامداد بشریت»، مجموعه ای از پرسش ها و پاسخ ها پیرامون امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برای دوازدهمین بار توسط کتاب جمکران تجدید چاپ شد.

این کتاب شامل ۴۳ پرسش و پاسخ درباره امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه) و مسئله مهدویت است. این پرسش و پاسخ ها به ترتیب درباره اعتقاد به مهدویت، میلاد منجی بشریت، راز طول عمر، فلسفه غیبت، نشانه های ظهور، ویژگی های امام زمان، دولت جهانی مهدی، یاران امام مهدی در دوران غیبت، ظهور دشمنان امام زمان است. نویسنده مسئله مهدویت را از ناب ترین اندیشه های اسلامی و برگرفته از قرآن می داند و بر این اساس، تبیین جوانب و شبهه زدایی از اذهان اندیشمندان و جوانان را در این خصوص لازم می شمارد. مطالب کتاب عمدتا بر محور روایات و احادیث منقول از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اهل بیت (علیهم السلام) سامان یافته است و جنبه نقلی دارد و جز در مواردی بسیار معدود و مختصر، از ارائه هرگونه تحلیلی خودداری شده است.

مؤلف کتاب محمد جواد مروجی طبسی بوده و نشر کتاب جمکران به تازگی چاپ دوازدهم این کتاب را در ۱۶۰ صفحه و مبلغ ۹۵۰۰ تومان در اختیار علاقمندان به مباحث مهدویت قرار داد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

هر مکتب و نظامی برای تبیین اصول و مبانی اعتقادی و آرمانی خود، نیازمند تبلیغات است و از این راه، به گسترش حیطه نفوذ خود دست می یابد. در طول تاریخ، تنها اندیشه هایی به جا مانده و به دست نسل های بعد رسیده است که از بهترین، مؤثرترین و پر نفوذترین شیوه های پیام رسانی برخوردار بوده اند.

در دنیای کنونی که همه چیز در اثر پیشرفت تمدن بشری چهره خود را تغییر داده و رشد چشمگیری یافته، تبلیغات از شیوه «سنتی» خارج و به یک دانش تبدیل شده است.

امروز دانشکده ها و سازمان های بزرگ وپیچیده که دارای بودجه های عظیم هستند، در راستای کار آمدی تبلیغات در زمینه های مختلف تجاری، سیاسی و عقیدتی، مشغول فعالیت هستند. اربابان رسانه های تبلیغاتی در جهان با استفاده از پیشرفته ترین ابزار، به تبلیغ فرهنگ استعماری خویش و حمله به باورهای کهن مخاطبان خود می پردازند.

اکنون مرزبانان مرزهای عقیدتی برای پاسداری از فرهنگ اسلامی، نیازمند استفاده از ابزارهای نوین اطلاع رسانی و آگاهی از آخرین داده های اطلاعاتی هستند.

در شرایط کنونی که مردم انقلابی ایران با الهام از مکتب رهایی بخش اسلام، جامعه ای نوین بر اساس اندیشه های اسلامی بنا نهاده اند و تلاش گسترده ای را برای احیای ارزش های دینی آغاز کرده اند، شایسته است دانشمندان مسلمان با تمام توان خویش، به پیرایش اندیشه ها بپردازند و اسلام ناب محمدی را معرفی کنند.

سوگمندانه باید بپذیریم که بسیاری از خرافه ها و باورهای غلط هنوز ریشه در ذهن مردم مسلمان دارد. وظیفه دانشمندان است که شبهات را پاسخ بگویند و چهره حقیقی دین را به تصویر بکشند.

کتاب حاضر درباره پیشوای دوازدهم شیعه، مصلح بزرگ جهان، امام مهدی (عج) است. مسئله مهدویّت از ناب ترین اندیشه های اسلامی و برگرفته از قرآن است. قرآن مجید در چند آیه، نوید داده است که نیکان و پارسایان بر سراسر جهان حاکم خواهند شد و پیشوایی جهان به مستضعفان خواهد رسید.

پیامبر اسلام و ائمّه – علیهم السلام – که مفسّران قرآن و بازگو کنندگان حقایق آن هستند، ویژگی های حکومت صالحان و مستضعفان به پیشوایی امام مهدی – عجّل اللَّه تعالی فرجه الشریف – را به تفضیل بیان داشته اند و مردم را به آمادگی برای تشکیل آن حکومت که تجسم مدینه فاضله اسلامی است، فرا خوانده اند و انتظار آن را برترین عبادات دانسته اند.

حکومت حضرت مهدی علیه السلام کاخ های ستم را نابود می سازد وعدالت را بر جهان حاکم می کند. حکومت حضرت مهدی علیه السلام به پیرایش اندیشه ها از کفر و شرک می پردازد و امنیت و صلح را بر جهان حاکم می سازد. حضرت مهدی علیه السلام که مردم را هدایت و رهبری می کند، مظهر عبودیت خدا و نمونه اعلای انسان کامل است.

مهدی آل محمدعلیهم السلام پیشوایی از تبار پاک پیامبرصلی الله علیه وآله و از نسل پاکان و صالحان است. پدرانش نسل در نسل، از پیشوایان حق و عدالت بودند و لحظه ای در راه دفاع از حقوق مستضعفان درنگ نکرده و سرانجام هم به سبب عدالت خواهی و ظلم ستیزی، به دست جلّادان روزگار به شهادت رسیدند. مهدی موعود – عجّل اللَّه تعالی فرجه الشریف – وارث آن خون های پاک و مقدس است. او می آید تا انتقام خون های به ناحق ریخته را بگیرد.

بازدید: ۷

آغاز فصل همکاری کتاب جمکران و به نشر

جمعی از مدیران انتشارات کتاب جمکران از روند فعالیت های «به نشر» بازدید و با مدیران این انتشارات دیدار کردند.

در جریان این دیدار، مدیران انتشارات کتاب جمکران از بخش های تولید محتوا، حسابداری و بازرگانی انتشارات به نشر بازدید کرده و با روند تولید کتاب و همچنین فروش در این انتشارات آشنا شدند.

در ادامه این بازدید نشست های جداگانه ای با هدف هم افزایی بیشتر برگزار شد.

در این نشست ها ضمن تبادل تجربیات در خصوص تولید و فروش کتاب و محصولات فرهنگی زمینه تفاهم اولیه در خصوص به اشتراک گذاری تولیدات، ترجمه آثار و فروش مشترک محصولات فراهم و مقرر شد در اسرع وقت تفاهم نامه های همکاری فی مابین مدیران عامل دو انتشارات منعقد شود.

 

بازدید: ۱۹

خورشید غایب به چاپ سوم رسید

«خورشید غایب» نام کتابی است خلاصه شده از کتاب نجم الثاقب که به تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ سوم رسید.

خلاصه نجم الثاقب، یکی از کتاب های مرجع و مفصل شیعی درباره امام مهدی (عج) است که به سال ۱۳۰۲ هجری قمری تدوین یافته است. نویسنده ولادت امام مهدی، اسامی و القاب و کنیه ها و شمایل و خصایص آن حضرت، حالات خلفای بنی عباس در عصر غیبت صغری، خصایص و علائم ظهور آن حضرت، اوصاف حکومت حضرت مهدی (عج) را مورد توجه قرار داده است. آرای فرق اسلامی و فرقه امامیه در موضوع مهدویت، اثبات آن حضرت از منابع اهل سنت، معجزات آن حضرت، چندین حکایت از باریافتگان به خدمت حضرت مهدی (عج) در دوره غیبت از دیگر مباحث کتاب است.

نجم الثاقب یکی از معروف ترین کتاب هایی است که درباره حضرت امام عصر – عجّل اللَّه تعالی فرجه الشریف – در سال ۱۳۰۳ ه.ق تألیف شده است. مؤلف این کتاب، مرحوم حاج میرزا حسین نوری – مشهور به محدّث نوری، صاحب «مستدرک الوسائل» – متوفّای ۱۳۲۱ ه.ق می باشد.
این کتاب به قلم رضا استادی به این منظور که عموم علاقه مندان به حضرت ولی عصر، امام زمان – عجّل اللَّه تعالی فرجه الشریف – بتوانند از این کتاب بهره مند شوند ، تلخیص و برخی از باب های آن را مقدّم و مؤخّر،

و به صورتی که ملاحظه می کنید تنظیم شده است.
مطالب این مختصر به این ترتیب است:
باب اوّل : ولادت با سعادت امام زمان علیه السلام
باب دوم : اسامی و لقب ها و کنیه های آن حضرت؛ (۴۰ نام، یاد شده است).
باب سوم : برخی خصوصیات آن حضرت؛ (۳۰ خصوصیت ذکر شده است).
باب چهارم : گفتار دانشمندان اهل تسنّن درباره آن حضرت؛ (سخن ۱۰ نفر یاد شده است).
باب پنجم : اثبات این که مهدی موعود، همان حجّه بن الحسن علیهما السلام است؛ (۱۰ روایت از اهل تسنّن، و ۱۰ روایت از شیعه).
باب ششم : برخی از معجزات آن حضرت؛ (۱۰ معجزه ذکر شده است).
باب هفتم : برخی وظایف مردم نسبت به آن حضرت؛ (۸ وظیفه یاد شده است).
باب هشتم : اختصاص برخی از زمان ها به آن حضرت؛ (۸ مورد ذکر شده است).
باب نهم : برخی از اعمالی که ممکن است جهت ملاقات آن حضرت مؤثر باشد.
باب دهم : استغاثه به آن حضرت.
باب یازدهم : داستان های کسانی که در زمان غیبت کبری خدمت آن حضرت رسیده اند؛ (۲۵ داستان).
باب دوازدهم : ۶ پاسخ به اشکالی که به خاطر یک روایت ، مطرح شده است.

این کتاب  در ۲۱۶ صفحه در قطع رقعی بوده که برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ به چاپ رسیده است.

برشی از کتاب:

استغاثه به حضرت

سیّد شهید، قاضى نورالله شوشترى در «مجالس المؤمنین» در ضمن احوالات آیت الله علّامه حلّى گفته که :

از جمله مراتب عالیه که جناب علامه به آن، امتیاز دارد، آن است که میان اهل ایمان، اشتهار یافته که یکى از علماى اهل سنّت که در بعضى فنون علمى، استاد جناب علّامه بود، کتابى در ردّ مذهب شیعه امامیه نوشته بود ودر مجالس، آن را با مردم مى‌خواند واضلال ایشان مى‌نمود، واز بیم آن‌که مبادا کسى از علماى شیعه ردّ آن نماید، آن را به کسى نمى‌داد که بنویسد، وجناب علّامه همیشه چاره مى‌اندیشید که آن را به دست آرد، تا ردّ آن نماید. لاجرم‌علّاقه استاد وشاگردى‌را وسیله‌درخواست عاریت کتاب مذکور کرد، وچون آن شخص نخواست که یکباره دست ردّ بر سینه او نهد، گفت: سوگند یادکرده‌ام که‌این کتاب‌را زیاده از یک‌شب پیش کسى نگذارم.جناب علّامه نیز آن قدر را غنیمت دانسته، کتاب را بگرفت وبه خانه برد که در آن شب از آن کتاب به قدر امکان، نقل نماید.چون به نوشتن آن اشتغال نمود ونصفى از شب بگذشت، خواب بر او غلبه نمود؛ حضرت صاحب الامر ۷ پیدا شد وبه علامه گفت که: «کتاب را به من واگذار وتو خواب کن!

خورشید غایب

بازدید: ۹

توزیع دفاتر تحریر کتاب جمکران در بازار لوازم التحریر

انتشارات کتاب جمکران چند سالی است که اقدام به چاپ و توزیع دفاتر تحریر با طراحی ایرانی اسلامی ویژه کودکان و نوجوانان در بازار لوازم التحریر نموده است.

امسال نیز با نزدیکی به ایام بازگشایی مدارس، حدود ۶۰۰۰ دفتر شامل دفاتر نقاشی و خط دار ۶۰ برگ و ۸۰ برگ توزیع شده است.

این دفاتر که در ۱۲ مدل و طرح ایرانی اسلامی چاپ شده اند، از هم اکنون در فروشگاه های کتاب جمکران واقع در مسجد مقدس جمکران، فروشگاه های لوازم التحریر و سایت کتاب جمکران به آدرس http://ketabejamkaran.ir قابل تهیه می باشد.

ضمناً در سال حمایت از کالای ایرانی، کلیه لوازم التحریر تولید ملی در فروشگاه های کتاب جمکران قابل تهیه می باشد.

دفتر ایرانی جمکران:‌ ۶۰ برگ – خط دار

بازدید: ۱۱

«کی خانم نارنجی را ناراحت کرده؟» وارد بازار نشر شد

داستان «کی خانم نارنجی را ناراحت کرده؟» با موضوع تولد فرزند ویژه کودکان توسط کتاب جمکران منتشر شد.

این کتاب با نگاهی به قصه مدرسه موش ها به موضوع دوران بارداری خانم ها و آمادگی ذهنی کودکان برای همراهی با این مسئله می پردازد.

نویسنده این کتاب علی آرمین است که تا کنون کتاب های «کمیک استریپ های شهاب» و «پرواز با پاراموتور را دوست دارم» از وی توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است.

«کی خانم نارنجی را ناراحت کرده؟» در ۲۴ صفحه در قطع خشتی با تصویرگری غزاله باروتیان، هم اکنون در کتاب فروشی های معتبر و سایت کتاب جمکران به آدرس http://ketabejamkaran.ir قابل تهیه می باشد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

فردای آن روز بچه‌ها زودتر آمدند و مشغول تزیین کلاس شدند. برف شادی و فشفشه و کیک ‌آورده بودند. هدیه‌هایشان روی میز معلم چیده شده بود. کپل مشق‌های برادرش را با زحمت نوشته بود و گردوهای خودش و برادرش را با پنیر تازه آورده بود برای معلم. او برای اولین بار در زندگی‌اش، صبحانه، نان خالی خورده بود. خودش را سرزنش کرده بود تا رسیده بود به مدرسه. بچه‌های دیگر هم هدیه آورده بودند. گل‌موش، یک کیف نارنجی با گیره طلایی آورده بود؛ روی آن، گلبرگ‌های زرد دوخته شده بود. این کیف، هدیه‌ی ماه‌ها درس‌خواندن و ممتاز شدنش بود.

بازدید: ۹

مژده گل(داستان هایی از زندگی امام زمان) به چاپ سوم رسید

مجموعه کتاب داستانی «مژده گل» در بردارنده داستان‌های کوتاهی از چهارده معصوم (علیهم السلام) برای گروه سنی کودک و نوجوان به قلم محمود پور وهاب و مجید ملا محمدی است که جلد مربوط به امام زمان(عج) به تازگی توسط کتاب جمکران به چاپ سوم رسیده است.

این کتاب کودکان و نوجوانان را با زندگی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در غالب داستان آشنا می سازد.

نویسنده این کتاب مجید ملامحمدی است که به تازگی کتاب جمکران کتاب «قصه خوبان» را نیز از وی منتشر کرد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

آسمان پر از گرد و غبار بود. چشم، چشم را نمی دید. باد لرزید و آن چهل نفر نلرزیدند. درخت ها خم و راست شدند؛ اما آنها هر جور بود، به راه خود ادامه دادند. سرانجام آن چهل مرد غریبه، مثل چهل چراغِ روشن، وارد شهر سامرا شدند. در میان آن همه خاک و غبار، سامرا در خواب بود. کوچه ها خواب بودند و آدمها و درخت ها و پرنده ها نیز در خواب. هیچ کس نفهمید آن چهل نفر از کدام دروازه ی شهر گذشتند. گویی مأمورها هم آ نها را ندیده بودند. آنها شب را خانه ی یکی از شیعیان استراحت کردند و فردا صبح، پنهانی و چندتا چندتا، با سر و رویی پوشیده،به خانه ی امام حسن عسکری (علیه السلام) رفتند. عثمان بن سعید بزرگِ آنها، توی حیاط، منتظر آن سی و نُه نفر دیگر ایستاد، تا سر انجام همه ی آن ها وارد خانه ی امام شدند. آن چهل مردِ دانشمند، از راهی دور به شهر سامرا آمده بودند. آنها نمایندگان امام حسن عسکری (علیه السلام) در میان شیعیانِ شهرهای دور و نزدیک بودند. وقتی نگاهشان به امام عسکری (علیه السلام) افتاد، صور تشان مثل گل باز شد و بر لب شان، شاپرک خنده نشست. عثمان بن سعید گفت: «خدا را شکر که این بار هم توانستیم شما را زیارت کنیم! » بقیه هم خدا را شکر کردند

بازدید: ۲

«من می توانم»؛ داستان های کوتاهی با موضوع مهارت های یادگیری

کتاب «من می توانم» داستان های کوتاه با محوریت مهارت های یادگیری و پژوهشی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

کتاب من می توانم مجموعه داستان هایی مبتنی بر تجربیات و خاطرات یک طلبه است که با لحن صمیمانه و بعضاً با چاشنی طنز نوشته شده و هر کدام می توانند به عنوان یک درس برای بهبود کیفیت درس خواندن و تقویت حافظه و تقویت مهارت های یادگیری و پژوهشی مورد استفاده قرار بگیرند.

مؤلف این کتاب سید احمد موسوی است که داستان هایی با عناوین «دیسک کمر»، «شربت خاکشیر»، «بچه کفتر»، «تقسیم انرژی» و … را در این مجموعه به قلم تحریر در آورده است.

این کتاب در قطع رقعی و در ۱۰۴ صفحه، به تازگی توسط انتشارات «کتاب جمکران» چاپ شده و  هم اکنون در کتابفروشی های معتبر کشور و از طریق وب سایت http://ketabejamkaran.ir قابل تهیه می باشد.

برشی از کتاب:

گفت: «پسر خوب! توهیچ مشکلی نداری، فقط ساعت اوج گرفتن ذهنت با امام و هم حجره ات جواد فرق می کند… آخر هر ذهنی یک ساعت خاصی اوج می گیرد و یک ساعت دیگر نیاز به آرامش دارد. دوباره با مهربانی نگاهم کرد و گفت: شما بعد از این نماز صبح بخوان و دوباره لالا کن.شیخ کوچولو»

من می‌توانم

بازدید: ۲۰

نویسندگان«کتاب جمکران» در میان برترین های کتاب کودک سال

در نشست ارائه گزارش گروه های بررسی آثار شورای کتاب کودک سال ۹۷، «رضا وحید» و «علی آرمین» از نویسندگان انتشارات کتاب جمکران به عنوان نویسنده های برتر دینی حوزه کودک معرفی شدند.

نخستین روز از سلسله نشست‌های ارائه گزارش گروه‌های بررسی آثار با حضور اعضا و تعدادی از صاحب‌نظران و اصحاب رسانه، روز ۵ شهریور ماه در کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک برگزار شد.

در این نشست گروه دین، نخستین گروهی بود که در اولین روز از روزهای ارائه گزارش گروه ها به ارائه گزارش خود پرداخت:

بر اساس این گزارش گروه دین از مهر ماه ۹۶ تا مرداد۹۷ با برگزاری بیست جلسه رسمی ۱۰۸ عنوان کتاب کودک و نوجوان را در حوزه دینی مورد بررسی قرار داده که در این میان پنج عنوان کتاب بواسطه عدم تناسب با گروه‌های سنی مورد نظر شورا از لیست خارج شده‌اند.

همچنین بر اساس گزارش ارائه شده توسط این گروه، «ارتباط با ناشر فعال (نشر کتاب جمکران قم) »،«پاسخ به پرسش‌های یکی از خبرنگاران در زمینه ادبیات دینی»، «اجرای کارگاه تخصصی در شورای کتاب» و «بلند خوانی کتاب سوال موموکی با پنجاه کودک پنج ساله در مهد کودک» و…از فعالیت های جنبی این گروه بوده است.

در این گزارش آمده است: نویسندگانی چون «کلر ژوبرت»، «مریم منوچهری»، «زهرا عباسی»، «علی آرمین»، «رضا وحید»، «محمد علی رکنی» و…در زمره نویسندگان برتر بوده اند.همچنین «حسین فتاحی» با ۱۸ اثر و «محسن هجری» با ۱۴ اثر فعال ترین نویسنده در حوزه آثار دینی بوده اند.علاوه بر این انتشارات قدیانی پرکار ترین ناشر بوده و انتشارات شهر قلم با کیفیت ترین آثار را در این حوزه نشر داده است.

از رضا وحید کتاب «جایزه تابستانی» و از علی آرمین کتاب های «پرواز با پاراموتور را دوست دارم»، «کمیک استریپ های شهاب» و «کی خانم نارنجی را ناراحت کرد؟» توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.

بازدید: ۲۷