Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

مشاوره و پاسخگویی در اماکن مذهبی

نویسنده: حبیب‌الله اسداللهی . همکار هنری: مسعود صفارنژاد . ناشر: کتاب جمکران .


450/000 ریال 405/000 ریال

0 out of 5

در سال‌های اخیر به‌ویژه در دو دهه گذشته مرکز برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برای پاسخگویی به سؤالات و شبهات زائران، مرکز پاسخگویی و مشاوره مسجد جمکران را تأسیس کرد. این مرکز در طول سال، فعالیت‌های گسترده و چشمگیری دارد و محل مراجعه زائران برای یافتن پرسش‌ها و رفع مشکلات و مسائل خود و بستگانشان است. کتاب حاضر، دربردارنده سلسله نشست‌های هم‌اندیشی مرکز مشاوره مسجد مقدس جمکران است که برای رسیدن به الگوی مطلوب مشاوره و پاسخگویی در مرکز پژوهش‌های مسجد در سال 1396 برگزار شد. موضوعات نشست‌ها در راستای دستیابی به این الگو طراحی شد و تلاش گردید از استادان مجرب و صاحب‌نظر در مشاوره و پاسخگویی بهره گرفته شود. از آقایان دکتر اکبر دوائی و آقای مهدی دانش آشتیانی که یاریگر هماهنگی و برگزاری جلسات بودند، کمال تقدیر و تشکر را دارم. امیدوارم مجموعه حاضر، مورد استفاده مدیران و برنامه‌ریزان مرکز مشاوره و پاسخگویی و هم‌چنین پاسخگوها و مشاوران مراکز مذهبی، به‌ویژه مسجد مقدس جمکران قرار گیرد. ان‌شاءالله این تلاش ناچیز مورد پذیرش حضرت ولی‌عصر(عج) قرار گیرد.

توضیحات

مشاوره و پاسخگویی در اماکن مذهبی

در سال‌های اخیر به‌ویژه در دو دهه گذشته مرکز برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برای پاسخگویی به سؤالات و شبهات زائران، مرکز پاسخگویی و مشاوره مسجد جمکران را تأسیس کرد. این مرکز در طول سال، فعالیت‌های گسترده و چشمگیری دارد و محل مراجعه زائران برای یافتن پرسش‌ها و رفع مشکلات و مسائل خود و بستگانشان است. کتاب حاضر، دربردارنده سلسله نشست‌های هم‌اندیشی مرکز مشاوره مسجد مقدس جمکران است که برای رسیدن به الگوی مطلوب مشاوره و پاسخگویی در مرکز پژوهش‌های مسجد در سال ۱۳۹۶ برگزار شد. موضوعات نشست‌ها در راستای دستیابی به این الگو طراحی شد و تلاش گردید از استادان مجرب و صاحب‌نظر در مشاوره و پاسخگویی بهره گرفته شود. از آقایان دکتر اکبر دوائی و آقای مهدی دانش آشتیانی که یاریگر هماهنگی و برگزاری جلسات بودند، کمال تقدیر و تشکر را دارم. امیدوارم مجموعه حاضر، مورد استفاده مدیران و برنامه‌ریزان مرکز مشاوره و پاسخگویی و هم‌چنین پاسخگوها و مشاوران مراکز مذهبی، به‌ویژه مسجد مقدس جمکران قرار گیرد. ان‌شاءالله این تلاش ناچیز مورد پذیرش حضرت ولی‌عصر(عج) قرار گیرد.

برشی از کتاب:

تأثیر لحن و گفتار نرم در آرامش مراجع
گاهی پرسشگر از پاسخگو، سؤال مذهبی می‌پرسد. او نیز استدلال‌هایی را بیان می‌کند و ازآنجاکه مفاهیم اعتقادی به علت انتزاعی بودنشان پیچیدگی خاصی دارند، ممکن است پرسشگر درک درستی از آن‌ها نداشته باشد. بسیاری از افرادی که ما با آن‌ها سروکار داریم، هرچند ممکن است تحصیل‌کرده باشند؛ اما احتمال دارد در سطح تفکر انتزاعی نباشند و برای همین، نمی‌توانند درک درستی از تفکر انتزاعی داشته باشند، ولی لحن و گرمای کلام پاسخگو که برگرفته از یک اعتقاد و ایمان درونی است، می‌تواند او را آرام کند؛ مثلاً فردی ادعا می‌کند که بارها در بعضی از مسائل اعتقادی دچار تردیدهای جدی شده است و باوجود خواندن کتاب‌های زیاد بازهم قانع نشده است. ولی همین‌که به مسجد آیت‌الله بهجت؟ره؟ رفته، آن وقار، طمأنینه و آرامش ایشان در او ایمان و اعتماد به وجود آورد و اکنون درست است که نمی‌تواند از راه تعقل، تفکر و مطالعه و مباحثه، مسأله‌اش را برای خودش حل کند، ولی چون می‌داند همین مسأله برای ایشان به‌عنوان یک فرد متعبد حل شده، بر این باور است که در او نیز آرامش و ایمان ایجاد کرده است.

توضیحات تکمیلی

وزن510 g
نوع جلد

جلد معمولی

شابک

978-964-973-617-4

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

440

نوبت چاپ

اول

سال انتشار

1398

قطع کتاب

رقعی

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم