Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

داستان برده‌ها

روایت انتقادی سرگذشت برده ها در تاریخ و آنچه تا امروز ادامه دارد

تحقیق و تنظیم: سعید سعادت . مترجم: سعید سعادت . ویراستار: ابوالفضل طریقه دار . ناشر: کتاب جمکران .


امتیاز 5.00 از 5 امتیاز 1 مشتری
(دیدگاه کاربر 1)

250/000 ریال 225/000 ریال

5.00 out of 5

برده کردن انسان های آزاد، قدمتی به طول تاریخ زندگی بشر دارد، اما در دوران معاصر، سرمایه داریِ خونآشامی‌که در غرب شکل گرفت، ابعاد بسیار گسترده ای به این اتفاق زشت داد و به واسطه برده سازی رنگین پوستان، همه دنیا را به صورت غیر مستقیم برده و وابسته خودشان کردند. صنعت نیاز به مصرف داشت و برده های سیاه، عمر و زندگی خود را وقف تولید محصولاتی کردند که پرمصرف بودند: شکر، قهوه، پنبه، چای، برنج، توتون و تنباکو. از روزی که دریانوردان اشغالگر پرتغالی و اسپانیایی، اولین مستعمره های خود را در قاره جدید بنا می‌کردند، همه چیز برای بومی‌ها تلخ شد و این تلخی، با استثمار و نابود کردن نسل های زیادی از مردم آفریقا ادامه پیدا کرد.

توضیحات

داستان برده‌ها

روایت انتقادی سرگذشت برده ها در تاریخ و آنچه تا امروز ادامه دارد….

برده کردن انسان‌های آزاد، قدمتی به طول تاریخ زندگی بشر دارد، اما در دوران معاصر، سرمایه داریِ خونآشامی‌ که در غرب شکل گرفت، ابعاد بسیار گسترده‌ای به این اتفاق زشت داد و به‌‌واسطه برده‌سازی رنگین پوستان، همه دنیا را به صورت غیر مستقیم برده و وابسته خودشان کردند. صنعت نیاز به مصرف داشت و برده‌های سیاه، عمر و زندگی خود را وقف تولید محصولاتی کردند که پرمصرف بودند: شکر، قهوه، پنبه، چای، برنج، توتون و تنباکو.

از روزی که دریانوردان اشغالگر پرتغالی و اسپانیایی، اولین مستعمره‌های خود را در قاره جدید بنا می‌کردند، همه چیز برای بومی‌ها تلخ شد و این تلخی، با استثمار و نابود کردن نسل‌های زیادی از مردم آفریقا ادامه پیدا کرد.

این کتاب با ترجمه منابع موجود و در بیشتر موارد با بیان نکته‌های گفته‌نشده تاریخ، سعی دارد رنج و ستم بزرگی را که بر انسان‌های زیادی در دنیا رفته، روایت کند؛ انسان‌هایی که قربانی پول‌پرستی و سنگدلی تاجران و سرمایه‌داران اروپایی و آمریکایی شدند.

پدران دنیای مدرن که خیلی شیک و اتوکشیده، هنوز با تکبر در دنیا به همان رفتار گذشته خود ادامه می‌دهند، هرگز از رفتار گذشته خود پشیمان نشدند و فقط شکل ستم و بی‌عدالتی خود را عوض کرده‌اند.

این کتاب به مخاطب نشان می‌دهد که باید حواسش باشد آنها برای کسی دلسوزی نمی‌کنند و برای رسیدن به منافع خود ترسی از هیچ جنایتی ندارند و حاضرند تا هویت و عزت و آزادی دیگران را برای رسیدن به منفعت خودشان خرید و فروش کنند. دنیای امروز ما هنوز هم صحنه همان درگیری برده گرفتن و برده شدن است.

برشی از کتاب:

برده‌داری در خود آفریقا هم در زمان تجارت برده از طریق اقیانوس اطلس، وجود داشت. اما آ نها برده‌های شخصی خود را نمی‌فروختند؛ بلکه برای فروش، باید برده‌ها را از مناطق مختلف شکار می‌کردند و به اسارت می‌بردند. تهاجم‌هایی که به سرزمین‌های داخلی آفریقا می‌شد، برده‌های زیادی در اختیار تاجران محلی می‌گذاشت تا به بازرگانان اروپایی بفروشند. این برده‌ها به سواحل منتقل می‌شدند تا منتظر خریداران خارجی باشند.
مردانِ جنگ آفریقا یک قاره صلح‌آمیز و ایمن نبود. جنگجویان آفریقایی به نیروی جنگاوری و ابزار جنگی خود در میان قبایل همسایه افتخار می‌کردند. زمانی که در جنگ‌ها انسانی اسیر می شد؛ یا کشته می‌شد و یا به عنوان برده در خدمت فاتحان بود. آمدن اروپایی‌ها به افراد قبیله‌های دشمن ارزش اضافه‌ای داد، و باعث افزایش درگیری‌ها شد، اما با انگیزۀ جدید شکار برده‌های بیشتر برای فروش….

 

توضیحات تکمیلی

وزن490 g
نوبت چاپ

اول

سال انتشار

1396

قطع کتاب

رحلی

تعداد صفحه

180

زبان کتاب

فارسی

شابک

978-964-973-340-9

نوع جلد

جلد معمولی

1 نقد و بررسی

 1. نمره 5 از 5

  سمانه

  خیلی خیلی خوب بود این کتاب.
  ممنون از شما
  واقعا تونستم زندگی آدم‌های بسیاری رو درک کنم که زیر فشار و ستم اروپایی‌ها و آمریکایی‌های به ظاهر متمدن زندگی می کردن.
  این آدم‌های به ظاهر متمدن هنوز هم همونقدر وحشی و ظالم هستند.

افزودن نقد و بررسی

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم