Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

السلام علی ربیع الانام

فروش ویژه

در انتظار ولى اعظم

آيين انتظار در آيينه آيات، روايات و بيانات حضرت امام خمينى و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالى)

نویسنده: محمدرضا طاهری‌بابادی , مجید تقی‌زاده‌ رحمت‌آبادی . ناشر: کتاب جمکران .


15/000 ریال 13/500 ریال

0 out of 5

مجموعه مباحثی درباره امام مهدی(عج) و ابعاد مختلف مهدویت از منظر قرآن، روایات و دیدگاه‌های امام خمینی و آیت‌ الله سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی است. در این نوشتار ابتدا به معرفی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و ویژگی‌های ایشان به عنوان منجی موعود پرداخته شده و دیدگاه تمامی ادیان در مورد منجی عادل منعکس شده است. آنگاه به بررسی ابعاد و آثار اعتقاد به مهدویت و آفات مربوط به آن پرداخته شده و ویژگی‌های دوران ظهور مانند گسترش عدالت، هدایت و امنیت عمومی، مردم‌سالاری و از بین رفتن همه اختلافات بیان گردیده است. در ادامه مفهوم انتظار فرج و وظایف منتظران مانند کسب آمادگی برای سربازی امام مهدی، تلاش برای اصلاح امور اجتماعی و زمینه‌سازی برای ظهور و کارهای فرهنگی و تبلیغی بیان گردیده و سؤالات و شبهاتی پیرامون مهدویت و برداشت‌های انحرافی از آن پاسخ داده شده است. بحث درباره ولایت فقیه و نیابت عام امام زمان(عج) ضرورت پیروی از ولی فقیه و بیان اختیارات ولی فقیه در امر حکومت‌داری از مباحث پایانی این کتاب است.

در انبار موجود نمی باشد

هر وقت موجود شد اطلاع بده

توضیحات

در انتظار ولى اعظم

آیین انتظار در آیینه آیات، روایات و بیانات حضرت امام خمینى و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالى)

کتاب در انتظار ولی اعظم با مطلبی خواندنی از مقام معظم رهبری آغاز شده است. ایشان فرموده اند: «زمینه ها وقتی آماده شد؛ آن وقت که معلوم شد در مقابل قدرت مادی مستکبران عالم، زمینه این وجود دارد که آحاد بشر بتوانند بر روی حرف حق خود بایستند، آن روز، روز ظهور امام زمان است.

… اینها دست خود ماست. اگر ما خودمان را به صلاح نزدیک کنیم، آن روز نزدیک خواهد شد؛ هم چنان که شهدای ما با فدا کردن جان خودشان آن روز را نزدیک کردند. نسلی که برای انقلاب آن فداکاری ها را کردند، با فدا کاری های خودشان آن آینده را نزدیک تر کردند. هر چه ما کار خیر و اصلاح درونی و تلاش برای اصلاح جامعه انجام دهیم، آن عاقبت را دائما نزدیک تر می کنیم.۲۲/۰۸/۱۳۷۹»

این کتاب در شش فصل تدوین شده است. فصل اول با عنوان «امام زمان علیه السلام کیست؟» شامل مطالبی چون: «امام زمان علیه السلام در آینه آیات و روایات»، «ویژگی های مهدی موعود علیه السلام»، «نیمه شعبان؛ عید امید»، «موعود در ادیان و مذاهب مختلف» می شود.

ویژگی های دوران ظهور عنوان فصل دوم است که مطالبی چون: «عدالت»، «از بین رفتن همه اختلافات»، « هدایت همگانی» و «مردم سالاری در حکومت امام زمان علیه السلام» را در بر می گیرد.

«قانع نشدن به وضع موجود»، «دلگرمی نسبت به آینده جهان» و «تلاش امیدوارانه» را در فصل سوم با نام مفهوم انتظار می خوانید.

در این فصل از کتاب به نقل از رهبر معظم انقلاب آمده است: «یک نکته در باب مسئله مهدویت این است که شما در آثار اسلامی، در آثار شیعی، می بینید که از انتظار ظهور حضرت مهدی تعبیر شده است به انتظار فرج. فرج یعنی چه؟ یعنی گشایش. کِی انسان انتظار فرج دارد؟ انتظار گشایش دارد؟ وقتی یک فرو بستگی ای وجود داشته باشد، وقتی گرهی هست، وقتی مشکلی هست. در زمینه وجود مشکل، انسان احتیاج پیدا می کند به فرج؛ یعنی سر انگشتِ گره گشا؛ باز کننده عقده ای فروبسته، این نکته مهمی است.»

وظایف منتظران، فصل چهارم این کتاب است که به این مسائل می پردازد: «بر قراری رابطه قلبی با امام زمان علیه السلام»، «کسب آمادگی برای سرباز امام زمان علیه السلام»، «اصلاح کشور برای اهداء به محضر امام زمان علیه السلام»، «خدمت به مردم و اسلامی کردن کشور»، «زمینه سازی برای ظهور از طریق مبارزه جدی با ظالمین» و «کار فرهنگی و تبلیغی».

فصل پنجم به سؤالات و شبهاتی پیرامون مهدویت مثل: «علت غیبت امام زمان علیه السلام چیست؟»، «راز طول عمر امام زمان علیه السلام چیست؟» و «برداشت های انحرافی از انتظار فرج» اختصاص دارد.

و در فصل آخر با عنوان ولایت فقیه؛ نیابت امام زمان علیه السلام مطالبی چون: «آیین ولایت مداری در عصر غیبت»، «ولی فقیه، نایب امام زمان علیه السلام در عصر غیبت»، «کار ولی فقیه چیست»، «کدام یک از فقهای شیعه ولی فقیه را جانشین امام زمان علیه السلام می دانند» و «علمای ربانی؛ الگوی ولایت مداری» به چشم می خورد.

خبرگزاری شبستان:

به گزارش خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان، “در انتظار ولی اعظم” با مطلبی خواندنی از مقام معظم رهبری آغاز شده است. این کتاب در شش فصل تدوین شده است. فصل اول با عنوان “امام زمان(ع) کیست؟” شامل مطالبی چون: امام زمان(ع) در آینه آیات و روایات، ویژگی های مهدی موعود(ع)، نیمه شعبان؛ عید امید، موعود در ادیان و مذاهب مختلف می شود.
ویژگی های دوران ظهور عنوان فصل دوم است که مطالبی چون: عدالت، از بین رفتن همه اختلافات، هدایت همگانی و مردم سالاری در حکومت امام زمان(ع) را در برمی گیرد.
قانع نشدن به وضع موجود، دلگرمی نسبت به آینده جهان و تلاش امیدوارانه را در فصل سوم با نام مفهوم انتظار می خوانیم.
در این فصل از کتاب به نقل از رهبر معظم انقلاب آمده است: یک نکته در باب مسئله مهدویت این است که شما در آثار اسلامی، در آثار شیعی، می بینید که از انتظار ظهور حضرت مهدی تعبیر شده است به انتظار فرج. فرج یعنی چه؟ یعنی گشایش. کِی انسان انتظار فرج دارد؟ انتظار گشایش دارد؟ وقتی یک فرو بستگی ای وجود داشته باشد، وقتی گرهی هست، وقتی مشکلی هست. در زمینه وجود مشکل، انسان احتیاج پیدا می کند به فرج؛ یعنی سر انگشتِ گره گشا؛ باز کننده عقده ای فروبسته، این نکته مهمی است.
وظایف منتظران، فصل چهارم این کتاب است که به این مسائل می پردازد: بر قراری رابطه قلبی با امام زمان(ع)، کسب آمادگی برای سرباز امام زمان(ع)، اصلاح کشور برای اهداء به محضر امام زمان(ع)، خدمت به مردم و اسلامی کردن کشور، زمینه سازی برای ظهور از طریق مبارزه جدی با ظالمین و کار فرهنگی و تبلیغی.
فصل پنجم به سؤالات و شبهاتی پیرامون مهدویت مثل: علت غیبت امام زمان(ع) چیست؟، راز طول عمر امام زمان(ع) چیست؟ و برداشت های انحرافی از انتظار فرج اختصاص دارد.
و در فصل آخر با عنوان ولایت فقیه؛ نیابت امام زمان(ع) مطالبی چون: آیین ولایت مداری در عصر غیبت، ولی فقیه، نایب امام زمان(ع) در عصر غیبت، کار ولی فقیه چیست، کدام یک از فقهای شیعه ولی فقیه را جانشین امام زمان(ع) می دانند و علمای ربانی؛ الگوی ولایت مداری به چشم می خورد.

 

برشی از کتاب:

سلسله انبیا، پاک‌ترین ومقدّس‌ترین ونورانى‌ترین انسان‌هاى تمام تاریخ بوده‌اند. در میان انسان‌هاى پاک وانسان‌هاى والا که داراى روح عرشى وخدایى هستند، وجود مقدّس خاتم‌الانبیا محمّدمصطفى۹ سرآمد همه وخاندان پاک واهل‌بیت مطهّر او : ـکه قرآن، ناطق به این طهارت وپاکیزگى وآراستگى است ـ در شمار برترین وبالاترین انسان‌هاى پاک ومطهّر ونورانى در همه تاریخند. زنى مثل فاطمه زهرا ۳ در همه تاریخ، کیست؟! انسانى مثل على مرتضى در سرتاسر تاریخ بشریّت، کجا نشان داده مى‌شود؟! سلسله اهل‌بیت نبى‌اکرم : در طول تاریخ، خورشیدهاى فروزانى بوده‌اند که در معنا توانسته‌اند، بشریّت روى زمین را با عالم غیب وبا عرش الهى، متّصل کنند: «السبب المتصل بین الارض والسماء».

خاندان پیغمبر : معدن علم، معدن اخلاق نیکو، معدن ایثار وفداکارى، معدن صدق وصفا وراستى، منبع همه نیکى‌ها وزیبایى‌ها ودرخشندگى‌هاى وجود آدمى در هر عصر وعهدى بوده‌اند؛ هریک چنین خورشید فروزانى بوده‌اند.

توضیحات تکمیلی

وزن200 g
نوع جلد

جلد معمولی

زبان کتاب

فارسی

تعداد صفحه

152

قطع کتاب

رقعی

شابک

978-964-973-322-7

نوبت چاپ

اول

سال انتشار

1390

نقد و بررسی‌ها

هنوز هیچ نقد و بررسی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد

*

هر وقت موجود شد اطلاع بده زمانی که محصول موجود شد از طریق پست الکترونیک زیر به شما خبر می‌دهیم.
پست الکترونیک تعداد ما اطلاعات شمل را محافظت می کنیم